Humbja poshtëruese ndaj Liverpoolit, reagon Rashford dhe De Gea: Të qëndrojmë të bashkuar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Marcus Rashford, një nga lojtarët e shquar të Manchester United këtë sezon (25 gola në 40 ndeshje), ka reaguar në rrjetet sociale për humbjen poshtëruese (0-7) të pësuar të dielën kundër Liverpoolit, në Anfield.

“Do të doja të kisha një ndeshje sot për t’i rregulluar gjërat. Rezultati është ai që është dhe ne nuk mund të shohim më shumë se kaq! Nuk mund të lejojmë që ky rezultat të përcaktojë epokën tonë. Duhet t’i besojmë procesit dhe të qëndrojmë të bashkuar”, – ka shkruar i riu anglez i avancuar në Twitter.

Nga e njëjta platformë ka ardhur edhe reagimi i portierit spanjoll David de Gea:

“E di që këto mesazhe nuk shkojnë mirë në ditë si këto. Ishte një moment katastrofik për ekipin dhe ky rezultat nuk duhej të ndodhte, veçanërisht në këtë rrugëtim ku që jemi të gjithë. Ne kemi një detyrë ndaj këtij klubi, një përgjegjësi për të përfaqësuar simbolin, por ne kemi mundësi për të reaguar në ndeshjet që vijnë dhe kjo është ajo ku duhet të fokusohemi”.

Të fundit

Ndyshimet që ndodhin në trupin tuaj nëse konsumoni xhenxhefil për një muaj

Xhenxhefili është një nga erëzat më të fuqishme të globit. Atë e gjejmë të freskët, të thatë e në...

Çfarë ndodhi? Zarf i zi në BBV! Ngjarja që tronditi banorët

Një tjetër ngjarje e pazakontë ka tronditur ditën e sotme shtëpinë më të famshme në Shqipëri. Sara dhe Françeska thuajse kanë përfunduar në një përplasje...

Pse të gjithëve u pëlqejnë thashethemet?

Fundi i dashurisë mes Tottit dhe Ilary Blasi është vetëm shembulli i fundit i mrekullueshëm. Edhe dy njoftime për shtyp (një, padyshim) trumbetuan kudo për...

“Ke rënë brenda ore kafshë”, Silvi-Romeos: S’po bëj lojë, më pëlqen Erjola

Gjatë një bisede në BBV3 Romeo ngacmon Silvin për Erjolën. Ai dhe Julia e pyesin nëse vërtet ka pëlqim për të apo thjesht e...

Trump shënon sërish fitore, nuk ndal sulmet për kundërshtarin e mundshëm Joe Biden

Donald Trump fitoi një sërë garash presidenciale republikane të shtunën, duke iu afruar më shumë faktit i të qënit kandidati i partisë në zgjedhjet...

Lajme të tjera

Web TV