Panik në avion! Alarmohen pasagjerët, kabina mbushet me tym

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një avion i kompanisë amerikane Southwest iu desh të bënte një ulje emergjente ditën e djeshme, pak pasi u ngrit nga aeroporti i Havanës, kryeqyteti i Kubës, pas një dëmtimi në motorët e saj.

Avioni, i cili nuk specifikoi numrin e pasagjerëve po fluturonte nga ishulli për në Fort Lauderdale, Florida, në jug të Shteteve të Bashkuara.

Ngjarja ka ndodhur në orën 12:05.

“Udhëtarët janë evakuuar dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore. Shkaqet e aksidentit janë ende duke u hetuar”, sipas CACSA.

Sipas njoftimeve të mediave dhe videos së një pasagjeri, dhe siç raportohet nga agjencitë ndërkombëtare dhe Agjencia e Lajmeve të Athinës, një motor i avionit ka marrë flakë kur është goditur nga zogjtë.

Në videon e realizuar nga një pasagjer, kabina e pasagjerëve është mbushur me tym teksa prindërit e panikuar përpiqen t’u tregojnë fëmijëve se si të vendosin maskat e oksigjenit.

Të fundit

1 Qershori/ Berisha: Dita e më të dashurve tanë

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka uruar festën e 1 qershorit me një mesazh në facebook. “Të dashur miq,...

Talenti 10-vjeçar bëhet pjesë e orkestrës së ushtrisë, performon për 1 qershorin

Në koncertin e Orkestrës së Forcave të Armatosura mbrëmjen e sotme do të ketë një instrumentist të veçantë. Ai është 10 vjeç dhe është vlerësohet si një...

Euro prek një tjetër “fund”/ Nën kërcënim të mëtejshëm nga sezoni turistik

Në rënie edhe Dollari amerikan Euro ka zbritur për herë të parë nën nivelin e 110 Lekëve. Këtë të enjte sipas kursit zyrtar të Bankës...

Humbi të dy prindërit njëkohësisht/ Gazetarja mes lotësh: Të paktën ikën të lumtur

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte e ftuar gazetarja e njohur e Top Channel, Alma Demiraj. Ajo bëri daljen e parë televizive...

Shkrirja e ASA/ Fuga:Buxhetet t’i fitojë me punë, dhe jo t’i marrë si llokume nga qeveria

Akademiku i njohur Artan Fuga ka reaguar ditën e sotme rreth ‘vulosjes’ së vendimit për shkrirjen e  Akademisë së Albanologjisë. Nëpërmjet një postimi në Facebook,...

Lajme të tjera

Web TV