“Hani dardha pas kurrizit të Ramës”/ Murrizi paralajmëron Yuri Kim:I ke bërë gropën vetes

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-deputeti demokrat, Myslim Murrizi ka ‘shpërthyer’ në akuza ndaj ambasadores Yuri Kim.

Ky reagim i Murrizit vjen pas takimit të ambasadores së SHBA, me Damian Gjiknurin, Enkelejd Alibejan dhe Ilir Metën.

Duke e ironziuar ai i drejtohet ambasadores duke thënë se nuk është 14 maj sot për të bërë vizita dhe se i ka futur thikën pas shpine Ramës meqenëse është në Gjermani duke vlerësuar Gjiknurin si lider.

E nderuar Znj Kim!

Meqënëse sot mora vesh që ke lëvizur “ derë” më “ derë” të partive “ kryesore” sipas gazetës së Carlos, mendova se ke ngatërruar ditën e verës qe në Shqiptarët e kemi më 14 mars jo më datë 8, dhe ke shkuar për të bërë toj li toj mali siç bëjnë kalamajtë duke u futur derë më derë me shportë në dorë për të marrë karamele ose vezë nga çdo shtëpi, dhe ky është një ritual pagan.

Por nuk do ta bësoja kurrë dhe do “zhgënjehesha” shumë nëse ke vajtur për t’i takuar sepse i mendon realisht figura politike kryesore. Mirë unë që edhe mund të ta fal, por a ta falin këtë nënvleresim dy të përzgjedhurit e sorrosit Rama dhe Basha?????

E more më qafë Damjanin që e vlerësove si lider duke e takuar dhe ja fute pas shpine liderit suprem Rama!Gjete rastin që lideri nuk është kthyer akoma nga Gjermania dhe ja punove pas kurrizit????.

Edhe Ju Znj. Kim po guxoni te hani dardha pas kurrizit të Ramës?????.Epo tani pra hapni sytë se do ta pesoni njëlloj si ish zyrtari i FBI që hengri dardha pas kurrizit të tij

Po si “guxuat” te takonit Enkelejdin që është në punë me firmë të Bashës, dhe harruat te takoni këtë “luftëtar”????. Po dëgjoje se çfarë thotë Znj. Kim se për Ju e ka më duket kur thotë se kushdo që mendon se është dorëzuar nuk e njeh mirë.

Po si e bëre këte “gabim” fatal Znj Kim që të nënvlerësosh një politikan luftëtar, triumfues, dhe fitimtar në çdo betejë?????. Megjithëse nuk më ke degjuar asnjëherë, por këtë herë po ta them troç që sot ke marrë “ fund”, dhe i ke bërë “gropën” vetes.

Shijo edhe këto dite që je në Shqipëri dhe harroje se do jesh më në diplomaci apo administraten Amerikane. Rama dhe Basha do ta “rregullojnë” qefin te Aleksi tani se Xhorxhi as të mban mend e as i kujtohesh se çfarë pune ke bërë për të.

Me këtë që ke bërë sot ndaj dy “liderave” suprem që janë dy zemrat e vogla të sorrosit, nuk e di se si do ja dalësh. Zoti te ruajt Znj. Kim dhe suksese në jetë do të thoshte Beqaj”, shkruan ai.

Lexo edhe :  A do bisedoni me Zelenskyn për njohjen e Kosovës? Ja si përgjigjet Rama

 

Të fundit

Princi Harry humbet sfidën e Gjykatës së Lartë për mbrojtjen e sigurisë në MB

Princi Harry ka humbur një sfidë në Gjykatën e Lartë kundër qeverisë për nivelin e mbrojtjes së tij të...

“Regjimi i Putin duhet të humbasë”, Zelensky në Tiranë: Dështimet e tij janë siguria jonë

“Dëshiroj të falenderoj ramën për mbështetjn personale për Ukrainën. Edi, e vlerësoj mikpritjen tuaj dhe mudnësinë që po na jep. Të gjithë e kuptojnë...

Rama: T’i japim mbështetje financiare dhe ushtarake Ukrainës të ndalë agresorin

Kryeministri Edi Rama në samitin që po mbahet në Tiranë u ka bërë thirrje vendeve më të fuqishme ekonomikisht që të japin mbështetje financiare...

Samiti për Ukrainën/ Rama: Prania e Zelenskyt është një kujtesë që Putin nuk ia ka dalë

Kryeministri Edi Rama ka shprehur sërish mbështetjen e Shqipërisë për Ukrainën, në lidhje me luftën e saj ndaj Rusisë. Gjatë fjalës së tij në Samitin...

Shenjat që tregojnë se nuk jeni më të dashuruar

Të biesh në dashuri është një ndjenjë magjike, prandaj këngët, librat, filmat dhe çdo situatë tjetër që rrotullohet rreth këtij përjetimi është kaq e...

Lajme të tjera

Web TV