Ilir Meta pas takimit me Berishën: Çdo kandidat i “Primareve’ është edhe i yni!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pas takimi pak më shumë se 30 minutash me Sali Berishën, Ilir Meta përsëriti edhe një herë mbështetjen e partisë së tij për kandidatët e Sali Berishës për kryebashkiakë.

“Të zhvendosim monizimin nga Pushteti vendor dhe një herë e përgjitjmonë të kthejmë lolpgaridhënien. Të gjtihë opozitarët janë bashkë për ndryshim. Kandidatët e Primareve janë të mrekullueshëm, të juashtëzakonshëm, nga tropoja në Sarandë janë kandidatë edhe të Partitë së Lirisë.

Ai nuk pranoi t’i përgjigjej pyetjes së pse Partia e Lirisë nuk pranon asnjë emër nga Berisha në listën e kandidatëve për anëtarë të Këshillave Bashkiakë, duke thënë vetëm se Këshillat bashkiakë do të jenë të opozitës.

Të fundit

“Agresioni erdhi nga serbët”/ Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë

Kryeministri Edi Rama dha një intervistë për BBC ku foli për tensionet në Veri. Ai doli krah BE-së dhe SHBA-së...

“Vetëm qahej e ankohej …”/ Aktrimi i Vuçiç në prani të Macron dhe Scholz

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zbuluar detaje nga takimi me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç, i cili u zhvillua në praninë e kancelarti gjerman...

Kreshnik Spahiu zbulon rolin e SHBA në çështjen e Saimir Tahirit

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se lirimi i Saimir Tahirit nga burgu është një bast i humbur i amerikanëve. Sipas...

Beatriks Ramosaj kërkon ndihmën e fansave/ Kush e gjen shpërblehet 2 mijë euro

Beatrix Ramosaj e ka nisur ditën e sotme me një kërkesë për ndjekësit e saj të shumtë. Ajo ka publikuar foton e një qenushi duke...

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion/ Zbadhen detaje nga dosja e SPAK

Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, së bashku me një punonjëse të kësaj ministrie janë arrestuar ditën e sotme me urdhër të SPAK...

Lajme të tjera

Web TV