Manchester City “shkërrmoq” Leipzigun duke i shënuar shtatë herë, Haaland tjetër nivel

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Manchester City nuk e vendos për asnjë moment në dyshim kualifikimin me të besuarit e trajnerit Pep Guardiola që mposhtën thellë me rezultatin 7-0 Leipzig.

Anglezët të udhëhequr nga një Haaland në formë të jashtëzakonshme ia dolën të sigurojnë biletën për në çerekfinale me norvegjezin që shënoi pesë gola. Ndërsa dy golat e tjerë u shënuan nga Ilkay Gundogan dhe De Bruyne me gjermanët që nuk mundën të bënin asnjë reagim.

Të fundit

Shqipëria & Kosova mes 45 shteteve në Festimet Konsullore në Francë

Nga Mentor HOXHA, Francë   Me datë 29 maj 2023, në Lyon (qyteti i tretë më i madh në Francë...

“Rritje e eksporteve bujqësore”, Rama: 19,412 fermerë janë pajisur me kartën e naftës

Kryeministri, Edi Rama bën me dije se ndërkohë që ka rritje të eksporteve bujqësore, deri më tani 19,412 fermerë janë pajisur me kartën e...

Kush përfiton nga trazirat në Kosovë?

Pas tensioneve në veri ditët e fundit bashkësia ndërkombëtare bën thirrje për zbutjen e situatës, por toni mes Kosovës dhe Serbisë mbetet i papajtueshëm....

‘Si na shpëtoi Dritëro Agolli, kur na dënuan me gjashtë muaj…’/ Dëshmia e gazetares

Memorie.al / Një rrëfim i ish-spikeres së lajmeve në TVSH, e cila më pas u bë kineaste. Veshja “mburojë” nga “imperialistët amerikanë” dhe si...

Pse aksi Librazhd-Përrenjas vijon të jetë burim aksidentesh

Aksi Librazhd-Përrenjas vijoj të jetë një njollë e zezë, në të cilën ndodhin aksidente thuajse çdo javë. Më i fundit ka qenë dje, ku më konkretisht aksidenti ka ndodhur në aksin Prrenjas-Librazhd në Qukës Qendër. Një makinë...

Lajme të tjera

Web TV