Babai afgan dhunon vajzën e mitur në Shëngjin, arrestohet nga policia

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një shtetas afgan që ndodhet i strehuar në Shëngjin, është arrestuar nga Policia e Lezhës për dhunë në familje.

Ai është denoncuar nga koordinatorët e grupit pasi mbrëmjen e djeshme, ka dhunuar vajzën e tij të mitur.

Një grup afganësh ka mbërritur në Shqipëri prej më shumë se një viti dhe një pjesë e tyre, tanimë strehohen në Shëngjin.

Strehimi i tyre në vendin tonë u bë pas arritjes së një marrëveshjeje me SHBA.

Fillimisht, afganët do të qëndronin në Shqipëri, para se të lëviznin për në SHBA.

Të fundit

‘Si na shpëtoi Dritëro Agolli, kur na dënuan me gjashtë muaj…’/ Dëshmia e gazetares

Memorie.al / Një rrëfim i ish-spikeres së lajmeve në TVSH, e cila më pas u bë kineaste. Veshja “mburojë”...

Pse aksi Librazhd-Përrenjas vijon të jetë burim aksidentesh

Aksi Librazhd-Përrenjas vijoj të jetë një njollë e zezë, në të cilën ndodhin aksidente thuajse çdo javë. Më i fundit ka qenë dje, ku më konkretisht aksidenti ka ndodhur në aksin Prrenjas-Librazhd në Qukës Qendër. Një makinë...

Edhe qeveria, edhe serbët me kushte për zgjedhjet

Për mbajtjen e zgjedhjeve të reja lokale në veri të Kosovës - zonë e banuar me shumicë serbe - ka kushte si Qeveria, ashtu...

Dita nis me diell por keni kujdes orët e pasdites, ja si parashikohen temperaturat sot

Territori shqiptar vijon në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta e kalimtare gjatë orëve të paradites por pasditja sjell vranësira disi...

Rama-socialistëve: Mos lejoni që një dru i shtrembër t’u cënojë krenarinë për PS

Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë dje u la në burg për korrupsion dhe mesazhin e tij, kryeministri Edi Rama zgjodhi t’ua drejtojë...

Lajme të tjera

Web TV