“Kam foshnjën në gji”/ Zbardhet dëshmia prekëse e nënës lehonë: Fëmijën e pare…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nëna lehonë, Diana Bahçja e cila u arrestua 8 ditë pasi solli në jetë foshnjën e saj, ka dalë para togave të zeza. Pas kërkesës së avokatëve të saj, gjykata vendosi lirimin e saj nga qelia

“U thashë policëve që kam foshnjën me gji. Nuk e kam takuar fëmijën e parë prej 5 vitesh”, tha ajo para togave të zeza.

Diana Bahçja u arrestua nga policia e Shkodrës më 7 mars.

Gjykata e Tiranës i kishte vendosur një gjobë në vitin 2020 prej 250 mijë lekësh të reja dhe këtë vendim ia ka konvertuar pas tre vitesh, në dënim me burg 1 muaj e 20 ditë.

Sipas avokatëve, ajo nuk kishte qenë në dijeni as për dënimin me gjobë dhe as për konvertimin e gjobës në burgim nga Gjykata e Tiranës.

Avokatët e Diana Bahçja kërkuan shtyrjen e ekzekutimit të vendimit për dënimin e saj deri kur fëmija të mbushë 1 vjeç, pasi ka nevojë urgjente për praninë e nënës së tij për ta ushqyer dhe kujdesur për të.

Skandali që endet midis Shkodrës dhe Tiranës ka nisur 5 vjet më parë kur Diana Bahçja u divorcua me ish-burrin dhe nga kjo martesë kanë një fëmijë.

Ish-burri e ka kallëzuar nënën e fëmijës së tij për braktisje e për pasojë gjykata i ka dhënë të drejtë duke e dënuar gruan pas shqyrtimit gjyqësor.

Por bashkëshorti i saj Naim Bahçja pretendoi Diana Bahçja se është detyruar të largohet pasi ish-bashkëshorti e dhunonte dhe nuk e lejonte të takonte vajzën.

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV