Ky është klubi favorit për të fituar Champions League

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Mes çifteve të formuara bie qartë në sy përballja mes Manchester City dhe Bayern, por edhe çiftet Real Madrid-Chelsea. Por nuk ngelet pas as sfida Milan-Napoli.

Analistët e BETCITY analizuan edhe një herë shanset e skuadrave për të fituar Champions League dhe emëruan pretendentin kryesor për trofeun pas shortit.

Sipas ekspertëve, fituesi i Champions League do të jetë Manchester City. Shanset e lojtarëve të Josep Guardiolës janë shumë të larta dhe vlerësohen në kuotën e 3.30.

Pretendentët e tjerë më realistë për të fituar Champions League janë Bayern dhe Napoli. Shanset e futbollistëve Julian Nagelsmann dhe Luciano Spalletti vlerësohen në të njëjtin kuotë 4.50, pasojnë Real Madrid (8.00) dhe Chelsea (13.00).

Shanset për trofeun e Milanit vlerësohen me kuotën më të madhe 20.00.

Ndeshjet e para çerekfinale do të zhvillohen më 11 dhe 12 prill. Ndeshjet e kthimit do të zhvillohen më 18 dhe 19 prill.

Të fundit

Bardhi kundër Bashës, hap “portën” për Berishën

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së zyrtare, Gazmend Bardhi, ka lënë të hapur mundësinë për bisedime me grupimin e Berishës,...

Horoskopi ditor, e martë 6 qershor 2023

Dashi Do keni disa keqkuptime gjatë kësaj dite në jetën tuaj në çift sot, por gjithçka mund të zgjidhet shpejt nëse tregoheni të matur e...

Pritjes i erdhi fundi/ Apple lançon syzet më të reja “Vision Pro”

Apple prezantoi ditën e sotme setin e ri të përfolur prej kohësh që do t'i vendosë përdoruesit e saj midis botës virtuale dhe asaj...

Lirimi i Tahirit nga qelia/ Gazetarja zbulon prapaskenat: Bashkëshortja pësonte kriza…

Gjatë një emisioni televiziv, gazetarja Klodiana Lala zbuloi të tjera detaje në lidhje e çështjen e lirimit të qelisë së ish-ministrit të Brendshëm Saimir...

Lajme të tjera

Web TV