“Nuk ka hapësira për parti të rre”/ Kasmi: Alibeajn nuk e votojnë as familjarët e vet

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Bledi Kasmi tha në një intervistë për Euronews Albania se krijimi i një partie tjetër brenda Partisë Demokratike nga grupi i Alibeajt është i pamundur pasi nuk kanë mbështetje.

Sipas tij, Partia Demokratike do vazhdojë të funksionojë me të njëjtat parime dhe nuk ka hapësira për parti të rre duke e pasur të gjithë bazën të unifikuar.

“Këta nuk kanë asnjë lloj mbështetjeje brenda radhës së demokratëve. Si mund të krijojë parti tjetër Alibeaj kur nuk e voton as rrethi i vet familjar? Ata kërkojnë vetëm të uzurpojnë simbolet e demokratëve dhe të vjedhin vota duke shpresuar që demokratët të ngatërrohen në fletën e votimit”, u shpreh Kasmi.

– Advertisement –

Të fundit

14 Maji/ Alibeaj mbledh grupin parlamentar, zbardhen emrat e deputetëve në takim

Enkelejd Alibeaj ka mbledhur Kryesinë dhe grupin parlamentar këtë të Hënë. Sipas gazetares së Klan News, takimi do të zhvillohet...

Pranvera mbërrin! Sonte ndodh ekuinoksi i parë i vitit

Pranvera po vjen! Në orën 22:24 më 20 mars ndodh ekuinoksi, ngjarja astronomike gjatë së cilës rrezet e diellit janë pingul me boshtin e rrotullimit...

VIDEO/ Po jepte parashikimin e motit, meterologes i bie të fikët gjatë transmetimit live

Alissa Carlson ishte gati të jepte parashikimin e saj të motit në CBS Los Angeles kur u rrëzua para kamerave. Gjatë transmetimit të mëngjesit të së shtunës,...

E rëndë në Korçë/ 38-vjeçari futet në lokal dhe rreh ish-bashkëjetuesen

Një person me inicialet G. Ç ., 38 vjeç, banues në fshatin Dishnicë, Korçë është shpallur në kërkim pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë...

“Në 14 Maj ndryshimi do bëhet fakt i kryer”/ Meta: Bizneset e vogla nuk do paguajnë taksa

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me bizneset e vogla dhe të mesme. Në një reagim në Facebook, Meta shprehet...

Lajme të tjera

Web TV