Parashikimi i konspiracionistit/ Pas tetorit s’ka as tërmete as ndarje kontinentesh

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Arianit Sllamniku, studiues, konspiracionist tha në emisionin Good Morning Albanians në Euronews Albania se pas muajit tetor nuk do të ketë më as tërmete dhe as ndarje kontinentesh.

Sllamniku u shpreh se kjo lidhte me zbehjen e ndikimit të fuqive të mëdha në kontinente.

“Këto ngjarje do të përmbyllen deri në tetor. Nuk do ketë as tërmete, as ndarje të ishujve. Ai tërmet është shkaktuar aty se ndikimi francez në Afrikë po bie përfundimisht siç po bie ndikimi anglez në Grykën e Bosforit.

Kur këto shtete dhe kontinente të mos jenë më nën ndikimin e fuqive të mëdha nuk do të ketë më ndarje të tilla. Gjithçka do përfundojë me kaq”, tha studiuesi.

 

Të fundit

Leipzig triumfon ndaj Frankfurt dhe fiton Kupën e Gjermanisë në vitin e dytë radhazi

Leizpigu për të dytin vit radhazi fitues i Kupës së Gjermanisë. Klubi gjerman në pronësi të markës së famshme...

Basha: U tërhoqa se nuk doja luftë, PD do të bëjë ndryshimin me mbështetjen e SHBA

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në Lezhë, ku është shprehur se tërheqja e tij nga politika, u bë...

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Është rritur numri i të plagosurve nga aksidenti i rëndë i regjistruar mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit në zonën e Rrëshenit ku...

Rrëzohet te Mali i Robit, humb jetën turistja polake

Një shtetase polake 83-vjeçare në afërsi të një hoteli në Kavajë është rrezuar aksidentalisht në trotuar dhe për pasojë ka humbur jetën. Pas rrëzimit në...

Tjetër “divorc” tek Los Blancos, Hazard do të largohet nga klubi në fundin e këtij sezoni

Në një ditë me lamtumirë “yjesh”, surpriza vjen nga Spanja: Eden Hazard largohet nga Reali i Madridit. Marco Asensio ishte i pari, më pas...

Lajme të tjera

Web TV