Chelsea nuk arrin të ruajë rezultatin, Everton del me pikë nga “Stamford Bridge”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Chelsea nuk di të përfitojë nga ndalesa e Tottenhamit për të shpresuar për zonën Champions në Premier League. Blutë e Londrës u ndalën në një barazim 2-2 përballë Evertoit në “Stamford Bridge”, duke shpërdoruar dy herë avantazhin.

Takimi e zhbllokoi Joao Felix në minutën e 52-të, duke dhënë përshtypjen e fitores së radhës për skuadrën e Potter, 1-0.

Mirëpo epërsia e vendësve zgjati shumë pak, pasi Doucoure befasoi të pranishmit në “Stamford Bridge” me golin e barazimit (69’).

Një penallti e shndërruar në gol nga Kai Havertz riktheu avantazhin për Chelsea-n.

Mirëpo Simms, pak para se të përfundonte ndeshja, shënoi të dytin për Evertonin, atë të rezultatit përfundimtar 2-2.

Të fundit

Mes arrestit të Putinit dhe arrestit të Berishës ka lidhje

Nga Frrok Cupi Cilat janë lidhjet mes tyre? Janë disa, disa minore e disa thuajse njësoj mes të ‘madhit’ e të...

E rëndë/ Ndërron jetë në moshë të re ylli i TikTok-ut, dyshohet se…

Vdes në moshën 30-vjeçare ylli i TikTok-ut dhe nëna e dy fëmijëve, Jehane Thomas. Thomas vdiq tragjikisht të premten dhe lajmi vjen pak ditë pasi...

1 vit hetime për 119 kg kokainë tek “Bana King” , lirohet nga burgu Marson Murataj

Elton Qyno Gjykata e Tiranës, ka liruar nga qelia Marson Murataj, menaxherin e kompanisë “Bana King”, i arrestuar një vit më parë për prezencën e...

U la jashtë zgjedhjeve nga KAS/ Berisha merr vendimin urgjent, zbardhet DOKUMENTI

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për të lënë jashtë zgjedhje lokale të 14 majit kanidatët e primareve.

Begaj pret Sekretarin e Selisë së Shenjtë për Marrëdhëniet me Shtetet dhe Organizatat

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti sot Sekretarin e Selisë së Shenjtë për Marrëdhëniet me Shtetet dhe Organizatat Ndërkombëtare, Arqipeshkvin Paul Richard Gallagher. Duke evidentuar...

Lajme të tjera

Web TV