Policja këngëtare” Ruajtjen e rendit e kisha ëndërr, pasionin për muzikën e mora nga mami

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Uniforma e policisë shpesh të ngjall frikën e pushteti të drejtë. Por Behije Dida një oficere në gjykatën e Sarandës ka vendosur që profesionin e saj ta ndërthurë herë pas herë edhe me muzikë.

E ka të vështirë kur e pyesin se kush është profesioni i saj. Behije Dida që prej vitit 2015 ka veshur uniformën e policisë. Ka qënë një ëndërr në sirtar e saj që në rininë e hershme nuk guxonte ta ndiqte.

Përvec ruajtjes së rendit prej vitesh këndon këngë popullore të zonës së jugut. Këtë pasion e ka patur që në vogëli.

Kujton kohën kur këndonte sëbashku me nënën e saj. Arrin me shumë sukses të ruajë balancat, nga serioziteti i uniformës deri te mbrëmjet muzikore.

Behije Dida ka patur mbështjen e fëmijëve për të ndjekur si profesionin ashtu edhe pasionin./Abc news

Të fundit

14 Maji/ Alibeaj mbledh grupin parlamentar, zbardhen emrat e deputetëve në takim

Enkelejd Alibeaj ka mbledhur Kryesinë dhe grupin parlamentar këtë të Hënë. Sipas gazetares së Klan News, takimi do të zhvillohet...

Pranvera mbërrin! Sonte ndodh ekuinoksi i parë i vitit

Pranvera po vjen! Në orën 22:24 më 20 mars ndodh ekuinoksi, ngjarja astronomike gjatë së cilës rrezet e diellit janë pingul me boshtin e rrotullimit...

VIDEO/ Po jepte parashikimin e motit, meterologes i bie të fikët gjatë transmetimit live

Alissa Carlson ishte gati të jepte parashikimin e saj të motit në CBS Los Angeles kur u rrëzua para kamerave. Gjatë transmetimit të mëngjesit të së shtunës,...

E rëndë në Korçë/ 38-vjeçari futet në lokal dhe rreh ish-bashkëjetuesen

Një person me inicialet G. Ç ., 38 vjeç, banues në fshatin Dishnicë, Korçë është shpallur në kërkim pasi akuzohet se ka ushtruar dhunë...

“Në 14 Maj ndryshimi do bëhet fakt i kryer”/ Meta: Bizneset e vogla nuk do paguajnë taksa

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me bizneset e vogla dhe të mesme. Në një reagim në Facebook, Meta shprehet...

Lajme të tjera

Web TV