Barcelona shënon në minutën e fundit të ndeshjes duke fituar El Clasicon ndaj Realit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në “El Clasico” numër 253 në histori triufon Barcelona. “Blugranat” triumfuan 2-1 në “Camp Nou” përballë rivalit historik, duke hipotekuar titullin kampion, pasi diferenca me “Los Blancos” shkon 12 pikë.

Një fitore me përmbysje e të besuarve të Xavi Hernandezit, që pësuan gol që në minutën e 10-të, pasi një devijimi fatkeq të Araujos.

Në fundin e pjesës së parë arrin të barzojë një veteran si Sergio Roberto, ndërsa në shtesë, kur të dyja skuarat po kërkonin me ngulm golin e fitores, Frank Kessie i dha goditjen përfundimtare Realit.

Ishte “El Clasico” numër 100 e fituar nga Barcelona, një më pak se Reali, ndërsa 52 të tjera kanë përfunduar pa fitues.

Të fundit

1 Qershori/ Berisha: Dita e më të dashurve tanë

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka uruar festën e 1 qershorit me një mesazh në facebook. “Të dashur miq,...

Talenti 10-vjeçar bëhet pjesë e orkestrës së ushtrisë, performon për 1 qershorin

Në koncertin e Orkestrës së Forcave të Armatosura mbrëmjen e sotme do të ketë një instrumentist të veçantë. Ai është 10 vjeç dhe është vlerësohet si një...

Euro prek një tjetër “fund”/ Nën kërcënim të mëtejshëm nga sezoni turistik

Në rënie edhe Dollari amerikan Euro ka zbritur për herë të parë nën nivelin e 110 Lekëve. Këtë të enjte sipas kursit zyrtar të Bankës...

Humbi të dy prindërit njëkohësisht/ Gazetarja mes lotësh: Të paktën ikën të lumtur

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte e ftuar gazetarja e njohur e Top Channel, Alma Demiraj. Ajo bëri daljen e parë televizive...

Shkrirja e ASA/ Fuga:Buxhetet t’i fitojë me punë, dhe jo t’i marrë si llokume nga qeveria

Akademiku i njohur Artan Fuga ka reaguar ditën e sotme rreth ‘vulosjes’ së vendimit për shkrirjen e  Akademisë së Albanologjisë. Nëpërmjet një postimi në Facebook,...

Lajme të tjera

Web TV