Formacionet zyrtare të El Clasicos Barcelona-Real Madrid

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Java e 26-të në La Liga vë përballë rivalët e përbetuar, Barcelona dhe Real Madrid, që në Camp Nou zhvillojnë El Clasicon.

Katalanasit janë liderë në tabelë me 65 pikë, nëntë më shumë se madrilenët dhe synojnë shkëputjen.

Los Blancos luajnë ndoshta “fishekun” e fundit që ta ngushtojnë diferencën e pikëve me liderin, prandaj që do të luajnë vetëm për fitore në këtë sfidë.

Formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen; Araujo, Kounde, Christensen, Balde; Frenkie De Jong, Busquets, Sergi Roberto; Raphinha, Lewandowski, Gavi.

barca-2.jpg

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho; Modric, Camavinga, Kroos; Fede Valverde, Benzema, Vinicius.

real1-2.jpg

Të fundit

Apeli i GJKKO lë në burg Fredi Belerin! Detyrim paraqitje për Kokaveshin

Apeli i GJKKO ka rrëzuar kërkesën e Fredi Belerit për masë më të lehtë siguri, duke lënë në fuqi...

BE i alokon Shqipërisë 72 milionë euro si pjesë të Paketës së Mbështetjes

Bashkimi Evropian i ka transferuar 72 milionë euro Qeverisë së Shqipërisë si pjesë e mbështetjes së BE-së për të përballuar pasojat socio-ekonomike të krizës...

Rama takohet me Vuçiç, diskutojnë për tensionet në veri

Situata në veri të Kosovës është një ndër temat kryesore në samitin e dytë të Komunitetit Politik Evropian (EPC) që po mbahet sot në...

Vrau 12 vite më parë Ilir Rexhepin, Mihal Toshi meret i pandehur, e tradhtoi ADN

Elton Qyno Mihal alias Mirgen Toshi, wshtw marw i pandehur pwr njw vrasje tw kryer 12 vite mw parw nw Elbasan. Ndaj Toshit wshtw ngritur akuza...

Inteligjenca artificiale që zbuloi një antibiotik të ri, në dy orë

Një AI i MIT gjeti mes 7000 ilaçeve të reja potenciale një antibiotik efektiv kundër Acinetobacter Baumannii, një superbakter spitalor. Një inteligjencë artificiale e zhvilluar...

Lajme të tjera

Web TV