14 Maji/ Alibeaj mbledh grupin parlamentar, zbardhen emrat e deputetëve në takim

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje
Enkelejd Alibeaj ka mbledhur Kryesinë dhe grupin parlamentar këtë të Hënë.

Sipas gazetares së Klan News, takimi do të zhvillohet në zyrat e reja të marra me qira në zonën e Ish-Bllokut.

Në zyrat e reja është vendosur logoja e Partisë Demokratike, ndërsa punimet kanë përfunduar.

Në kuadër të zgjedhjeve vendore të 14 majit, Enkelejd Alibeaj po zhvillon një mbledhje me grupin parlamentar dhe kryesinë

Mësohet se në mbledhje janë prezentë deputetët: Eralda Tase Bane, Orjola Pampuri, Dhurata Çupi, Zheni Gjergji, Ferdinand Xhaferraj, Bledion Nallbati, Gazment Bardhi, Kreshnik Çollaku, Merita Bakiu, Enkelejd Alibeaj dhe Selaudin Jakupllari.

Kryesia dhe grupet e punës janë ngritur për kandidatët: Taulanta Jupi, Indrit Sefa, Roland Bejko, Xhemal Bushati, Fitim Zekthi, Jonila Godole, Taulant Zeneli, Marash Logu, Agron Kapllanaj, Endri Hasa, Bujar Hoxha
dhe Xhemal Gjunkshi.

Kujtojmë se grupimi i Alibeajt ka zyrtarizuar kandidatët për vetëm 17 bashki, ku mungojnë ato kryesoret.

Ndërkohë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vënë si afat të fundit 16 Mars për regjistrimin e kandidatëve për të gjitha subjektet zgjedhore.

Të fundit

Puthi Georgia Melonin/ Basha “xhelozon” Ramën: Sillet si yjet e Hollywood-it

Veprimi i kryeministrit Edi Rama një ditë më parë në Molavi, ku i dha një përaqfim të zjarrtë kryeminsitries...

Arrestohet zyrtarja e lartë në MSH, vjen menjëherë reagimi i Ramës

Mbrëmjen e sotme është arrestuar Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro. Rama ka reaguar menjëherë për arrestimin e zyrtares. “Një Sekretare e...

SPAK lëshon urdhrin, arrestohet një tjetër zyrtare e qeverisë (Emri)

Sekretarja e Përgjithshme e ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro është arrestuar këtë të premte. Arrestimi është kryer me urdhër të Prokurorisë së Posaçme (SPAK) dhe...

Ja cilat janë vendet me peizazhin më piktoresk në Evropë, Shqipëria në vendet e para

Pikturat e peizazhit shpesh kanë tre elementë kryesorë: terrenin malor, bollëkun e ujit dhe një shumëllojshmërinë e bimësisë. Ky është parë si peizazhi ideal si...

Pa këta tre elementë marrëdhënia juaj nuk do të “mbijetojë”

Ne të gjithë kemi nevoja të ndryshme në një marrëdhënie që janë shumë të rëndësishme për ne sa kontroll do të ushtrohet mbi ne,...

Lajme të tjera

Web TV