Këlliçi: 30% e administratës së Bashkisë do të përbëhet nga të rinjtë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kandidati i PD, për bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka zbuluar një nga objektivat e tij nëse zgjidhet në krye të bashkisë së Tiranës.

Këlliçi ka deklaruar se të paktën 30% e administratës së Bashkisë do të përbëhet nga të rinjtë.

Kjo për t’i dhënë atyre mundësinë që të rrinë dhe jetojnë në Tiranë, duke reduktuar kështu shpopullimin.

“E prekim çdo ditë plagën e madhe të shpopullimit të Tiranës .Një nga objektivat e mia është që të paktën 30 % e administratës së Bashkisë të jetë e përbërë nga të rinjtë.

Me qëllimin që ne të jetojmë dhe të rriomë në Tiranë me paga që na e mundësojnë jetesën këtu dhe të mos ikim në azile dhe të mos emigrojmë rrugëve të Europës”, ka thënë Këlliçi.

Të fundit

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Të paktën 19 të vrarë pas shpërthimit në një xhami në Afganistan

Një shpërthim ka goditur në xhami në provincën veriore afgane të Badakshanit gjatë një funerali të një zyrtari taliban. Nga shpërthimi janë vrarë të...

Pacolli: Rama s’bën veprime për të dëmtuar Kosovën, kam punuar me të dhe e njoh

Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli tha në emisionin Now në Euronews Albania se drafti i propozuar nga kryeministri Edi Rama për asociacionin nuk bëhet...

Lajme të tjera

Web TV