U vërshëllye nga tifozët parizien, PSG merr vendimin për të ardhmen e Leo Messit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sipas raportimeve të fundit, Paris Saint-Germain është duke menduar për vazhdimin e kontratës së Lionel Messit përtej fundit të sezonit.

Fituesit të Kupës së Botës, marrëveshja e të cilit në Parc de Princes do të skadojë këtë verë, ka tërhequr shumë interes në mes të pasigurisë së tij kontraktuale në Paris, me Al-Hilal, Inter Miami dhe ish-klubin, Barcelona që synojnë transferimin e 35-vjeçarit.

Një klauzolë në kontratën e Messit thotë se ai mund të zgjasë marrëveshjen e tij aktuale për një vit shtesë nëse të dyja palët bien dakord.

PSG dhe Messi arritën një marrëveshje parimore gjatë Botërorit për të aktivizuar këtë klauzolë, por gjigantët e Ligue 1 tani besohet se e kanë braktisur idenë.

Tifozët e PSG janë të ndarë në dy kampe nëse Messi duhet të jetë në Parc de Princes sezonin e ardhshëm dhe, sipas L’Equipe, ky po shihet si një faktor kryesor në vendimin e bordit.

Të etur për të evoluar si një klub futbolli, skuadra franceze po merr gjithashtu parasysh moshën dhe pagën e Messit, të vetëdijshëm se qëllimi afatgjatë është ndërtimi i skuadrës përreth Kylian Mbappes.

Të fundit

Gazetarja plas ‘bombën’: Ja çfarë do të bëjë prokuroria për çështjen e Tahirit

Burime të sigurta të gazetares Anila Hoxha deklaruan se pavarësisht se prokurori i çështjes ka aprovuar lirimin e Saimir...

Tkurret popullsia e Shqipërisë, 32 mijë banorë më pak gjatë vitit të kaluar

Edhe gjatë vitit 2022, popullsia e Shqipërisë vijoi tendencën rënëse. Sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT, më 1 janar 2023 në vendin tonë u...

Puthi Georgia Melonin/ Basha “xhelozon” Ramën: Sillet si yjet e Hollywood-it

Veprimi i kryeministrit Edi Rama një ditë më parë në Molavi, ku i dha një përaqfim të zjarrtë kryeminsitries së Italisë Georgia Meloni, është...

Arrestohet zyrtarja e lartë në MSH, vjen menjëherë reagimi i Ramës

Mbrëmjen e sotme është arrestuar Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro. Rama ka reaguar menjëherë për arrestimin e zyrtares. “Një Sekretare e...

SPAK lëshon urdhrin, arrestohet një tjetër zyrtare e qeverisë (Emri)

Sekretarja e Përgjithshme e ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro është arrestuar këtë të premte. Arrestimi është kryer me urdhër të Prokurorisë së Posaçme (SPAK) dhe...

Lajme të tjera

Web TV