“Inskenime alla James Bond nëpër tunele”/ Pse iu vunë prangat Lefter Allës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gazetari Lavdrim Lita tha në emisioni Now në Euronews Albania se kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla dhe biznesmeni i favorizuar prej tij në tenderin për ujësjellësin përgjoheshin prej 6 muajsh nga SPAK.

Lita tregoi disa detaje nga doja hetimore kur Alla bënte lëvizje të çuditshme duke u takuar me biznesmenin në fjalë në tunele apo makinë nga frika se mos e vëzhgonin.

“Alla dhe bashkëpunëtori i tij kanë bërë inskenime alla James Bond duke ikur nëpër tunele, duke u fshehur, duke i ikur vëzhgimit se mendoni se mund t’i fotografonin se ishin bashkë. Një skenë e çuditshme në dosjen hetimore kur ata janë futur në një tunel dhe agjentet s’kanë mundur t’i ndiqnin më tej se do të zbuloheshin. Është një kryebashkiak atipik, ka lindur në Tropojë, është marrë pak me biznes, në 2017 është bërë kryetar i PS në Bulqizë, një vend kryesisht i djathtë. Në 2019 fitoi se nuk kishte kandidatë dhe postin ia ka dorëzuar daja i tij, që ishte kryebashkiak i LSI. Si mësues fizkulture e ka marrë shumë lehtë postin”, tha gazetari.

Të fundit

Përplasen trenat në Indi, 50 të viktima dhe 300 të plagosur

Së paku 50 persona kanë vdekur dhe 300 janë shtruar në spital në Indi, pasi një tren me pasagjerë...

Feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç bën Kejvina Kthella

Kejvina Kthella prej vitesh njihej si një nga vajzat më të bukura të showbiz-it, por së fundmi u bë shumë e komentuar në media...

Sopranoja italiane Ana Pirozzi vjen për Master Class në Tiranë, pa pagesë për të rinjtë

Sopranoja e njohur italiane, Ana Pirozzi do të jetë në Tiranë për një master class falas për të rinjtë. Këtë e bëri me dije...

Kur duhet të hamë më shumë mish në dimër apo verë? Ja çfarë thonë mjekët

Kur jashtë është ftohtë dhe temperaturat bien nën zero gradë Celsius, shpesh mund të shërbejë si një instinkt për të kërkuar porcione ushqimi më...

7 vende përrallore të cilat duhet t’i vizitoni të paktën një herë gjatë jetës tuaj

Cilido qoftë versioni juaj i parajsës në tokë, vendet më poshtë jo vetëm që mahnisin sytë me bukuritë e rralla natyrore por edhe mbushin...

Lajme të tjera

Web TV