Myrto Uzuni: “Me Sylvinhon presim futboll sulmues, kam oferta nga disa klube”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë shumë të mirë me Granadën në La Liga 2, duke kryesuar listën e golashënuesve me 20 gola dhe 4 asist.

Duke folur në konferencën për mediet, ndërsa është i grumbulluar me Kombëtaren në “Shtëpinë e Futbollit” për ndeshjen me Poloninë në kuadër të eliminatoreve EURO 2024, sulmuesi theksoi se Sylvinho bën ndeshje sulmuese, ndaj dhe në Varshavë do të bëjnë lojë ofensive.

Sa i përket së ardhmes, Uzuni zbuloi se ka oferta nga Premier League, La Liga apo edhe nga Italia.

Ke realizuar 20 gola me Granadën edhe pse ke luajtur herë në qendër e herë në krah. Në kombëtare ku do doje të luaje?

“Jam shumë i lumtur që jam thërritur në Kombëtare. Pozicioni që më pëlqen më shumë në fushë është në qendër, pra qendërsulmues, aty mendoj se shënoj më shumë gola.”

Si të duket ndryshimi i trajnerit dhe afrimi i lojtarëve të rinj? “Jam i lumtur për ndryshimin, është një frymë e re dhe një mentalitet i ri. Lojtarëve të rinj u uroj mirëseardhjen dhe shpresoj të adaptohen sa më shpejt me ne e të japin maksimumin.”

Ke shënuar shumë me Granadën, po për Kombëtaren ke gola? “Këtu është një përgjegjësi më e madhe, por them se tani kam më shumë eksperiencë dhe besoj se koha do e tregojë më së miri.”

A mendon se Sylvinho ka besim te ti, çfarë të ka thënë? “Trajneri ka shumë besim te unë dhe uroj t’ja shpërblej.”

Mesatare më të mirë golash se Lewandowski, a mendon se do ia dalësh të shënosh në Poloni? “Kur futem në fushë dua të shënoj, kjo është puna ime që të shënoj.”

Lexo edhe :  Pse Albin Kurti po detyron Perëndimin të ripushtojë Kosovën?

Më i qetë me Sylvinhon apo me Rejën? “Normal që jam më i qetë, pasi Sylvinho bën lojë sulmuese dhe unë aty jam mirë.”

E ardhmja: “Kam oferta nga Premier League, nga La Liga dhe nga Italia. Por këtu kam ardhur për Kombëtaren dhe jam këtu për këtë jo për të folur për Granadën apo të ardhmen.”

Si mendon se do jetë loja ndaj Polonisë më sulmuese apo më shumë në mbrojtje? “Mendoj se do luajmë një lojë më shumë ofensive se më parë.”

Kombëtarja është grumbulluar këtë të hënë në kuadër të kualifikueseve të EURO 2024, ndërsa më 27 mars do të përballen në transfertë me Poloninë.

Të fundit

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Të paktën 19 të vrarë pas shpërthimit në një xhami në Afganistan

Një shpërthim ka goditur në xhami në provincën veriore afgane të Badakshanit gjatë një funerali të një zyrtari taliban. Nga shpërthimi janë vrarë të...

Lajme të tjera

Web TV