Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në shumë telenovela, Jones mundi kancerin në vezore para disa vitesh. Por, sot është raportuar se ka ndërruar jetë.

 “Jones ndërroi jetë në paqe dhe me një mirënjohje të thellë për audiencën e saj”, tha agjencia e saj e marrëdhënieve me publikun.

“Me pikëllim të thellë duam të raportojmë vdekjen e të dashurës sonë dhe të admiruar Rebeça Jones,”- thuhet në tej në njoftim.

Nga se vdiq Rebeça Jones?

Në nëntor 2022 ajo u shtrua në spital për shkak të një infeksioni. Gjendja e saj fizike vitet e fundit është ndikuar pas kancerit që mundi. Edhe pse u shërua, trupi i saj ishte dobësuar dhe përkeqësuar nga kjo sëmundje. Deri më tani nuk është bërë i ditur shkaku i saktë i vdekjes së saj.

Karriera e saj si aktore filloi në televizionet meksikane, ku u shfaq në disa telenovela dhe seriale televizive, si “La Casa de las Flores”.

Rebeca Jones u shfaq gjithashtu në disa filma meksikanë e ndërkombëtarë, si “El misterio de Trinidad”, “Vacaciones Separadas” dhe “Suite Deseo”. Ajo ka luajtur edhe në shfaqje dhe është vlerësuar për punën e saj në television me disa çmime për pjesëmarrjen e saj në serialet si “Capadocia” dhe “Quién mato a Sara”.

Ndër telenovelat në të cilat ajo luajti janë “Cuna de Lobos”, “El Ángel Caído” dhe “Imperio de Cristal”, ku ajo u dallua. Prodhimi i saj i fundit ishte “Cabo”.

Rebeca Jones u dallua për profesionalizmin e saj, shkathtësinë e saj si aktore dhe përkushtimin e saj ndaj artit dhe kulturës. Ajo lë një trashëgimi në industrinë e argëtimit meksikan dhe do të jetë një model për aktorët dhe aktoret e reja që kërkojnë sukses në botën e aktrimit.

Lexo edhe :  Putini nënshkruan ligjin që lejon zgjedhjet në rajonet e pushtuara të Ukrainës

 

Të fundit

Tkurret popullsia e Shqipërisë, 32 mijë banorë më pak gjatë vitit të kaluar

Edhe gjatë vitit 2022, popullsia e Shqipërisë vijoi tendencën rënëse. Sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT, më 1 janar...

Puthi Georgia Melonin/ Basha “xhelozon” Ramën: Sillet si yjet e Hollywood-it

Veprimi i kryeministrit Edi Rama një ditë më parë në Molavi, ku i dha një përaqfim të zjarrtë kryeminsitries së Italisë Georgia Meloni, është...

Arrestohet zyrtarja e lartë në MSH, vjen menjëherë reagimi i Ramës

Mbrëmjen e sotme është arrestuar Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro. Rama ka reaguar menjëherë për arrestimin e zyrtares. “Një Sekretare e...

SPAK lëshon urdhrin, arrestohet një tjetër zyrtare e qeverisë (Emri)

Sekretarja e Përgjithshme e ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro është arrestuar këtë të premte. Arrestimi është kryer me urdhër të Prokurorisë së Posaçme (SPAK) dhe...

Ja cilat janë vendet me peizazhin më piktoresk në Evropë, Shqipëria në vendet e para

Pikturat e peizazhit shpesh kanë tre elementë kryesorë: terrenin malor, bollëkun e ujit dhe një shumëllojshmërinë e bimësisë. Ky është parë si peizazhi ideal si...

Lajme të tjera

Web TV