“PD është rikuperuar nga gabimi i 2019″/ Shehu: Kërkon rezultatin më të mirë në zgjedhje

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Deputeti i Partisë Demokratie Dritan Shehu në një itervistë për Ora News u shpreh se PD prej 2019 ishte në një situatë të vështirë e me pjesëmarrjen në zgjedhjet e 14 majit po përpiqet të rikuperojë gabimet e së shkuarës duke patur dëshirën për rezultatin më të mirë.

“PD është tashmë një parti që ka ezauruar pjesën më të madhe të problemeve dhe po përpiqet të hyjë në zgjedhjet që kemi pas disa javësh me një dëshirë për të pasur rezultatin më të mirë të mundshëm.

Sepse në këto momente ne jemi pa asnjë pjesëmarrje në pushtetin lokal. Ne po rikuperojmë hapat nga ai gabim aq i rëndë që u bë në 2019 në kurriz të PD,” tha Shehu.

Të fundit

“Agresioni erdhi nga serbët”/ Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë

Kryeministri Edi Rama dha një intervistë për BBC ku foli për tensionet në Veri. Ai doli krah BE-së dhe SHBA-së...

“Vetëm qahej e ankohej …”/ Aktrimi i Vuçiç në prani të Macron dhe Scholz

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zbuluar detaje nga takimi me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç, i cili u zhvillua në praninë e kancelarti gjerman...

Kreshnik Spahiu zbulon rolin e SHBA në çështjen e Saimir Tahirit

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se lirimi i Saimir Tahirit nga burgu është një bast i humbur i amerikanëve. Sipas...

Beatriks Ramosaj kërkon ndihmën e fansave/ Kush e gjen shpërblehet 2 mijë euro

Beatrix Ramosaj e ka nisur ditën e sotme me një kërkesë për ndjekësit e saj të shumtë. Ajo ka publikuar foton e një qenushi duke...

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion/ Zbadhen detaje nga dosja e SPAK

Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, së bashku me një punonjëse të kësaj ministrie janë arrestuar ditën e sotme me urdhër të SPAK...

Lajme të tjera

Web TV