VIDEO- Rruga me 2 rripa beton e Lefter Allës, gazetarja qesh me lot kur lexon lajmin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla është shkarkuar sot nga detyra, pasi skandalit me tenderin për Ujësjellësin me vlerë mbi 322 milionë lekë të rinj.

Ai akuzohet për veprat penale “Shkelja e barazisë së pjesëmarrësve në tendera apo ankande publike” dhe “Shpërdorimi i detyrës”, duke shkuar pas hekurave bashkë me 7 zyrtarët e tjerë të Bashkisë Bulqizë.

Por teksa sot, Alla mori sot lajmin e keq të shkarkimit, kthemi pas në kohë tek, “rruga me dy vija”.

Rrugë? Rrjeti shpërthen në MEME me ‘investimin’

Në nëntor të vitit 2021, Lefter Alla, inauguroi me krenari një rrugë të ndërtuar në një nga fshatrat e Bulqizës, Dragu, që kishte vetëm dy vija në formë betoni, pasi sipas tij, kaq ishin fondet.

Por teksa rrjeti e shfrytëzoi si një material të vyer për meme, Alla do t’i përgjigjej kritikëve asokohe, se siç e ka bërë këtë rrugë do të vijojë të bëjë edhe të tjera në shumë fshatra e zona të tjera të thella të Bulqizës, ndërsa i quante ata delirantë.

Një video që ka bërë xhiro në rrjetet sociale asokohe, është edhe ajo spikeres së Zjarr tv, e cila teksa lexonte kronikën për rrugën legjendare të Lefter Allës, do të shpërthente në të qeshura në mes të edicionit të lajmeve.

Ndërkaq, ish-kryebashkiaku socialist tashmë, ka të drejtë që ta ankimojë shkarkimin e tij brenda 15 ditëve në Gjykatën Kushtetuese.

Të fundit

UNICEF: Çdo dhjetë minuta një fëmijë vritet ose plagoset në Gaza

Fëmijët në Gaza janë bërë imazhi i luftës së vazhdueshme pasi rrëfimet e tyre nxjerrin në pah pasojat e...

Pse Mitsotakis kandidoi Belerin për eurodeputet? Mediat greke zbardhin prapaskenat

Një ditë pas publikimit të lajmit për kandidimin e Fredi Belerit nga partia “Demokracia e Re” për zgjedhjet europiane të 9 qershorit, mediat greke...

Olaf Scholz takohet me Xi Jinping, dy liderët bëjnë thirrje për bashkëpunim

Në fillim të takimit me kancelarin Scholz, presidenti kinez Xi Jinping bëri thirrje për bashkëpunim të ngushtë mes dy vendeve. Së bashku, ne mund...

Dumani hedh poshtë deklaratat e Ilir Metës: S’e kam njohur kurrë McGonigal!

Kreu i SPAK reagon lidhur me akuzat e forta nga ish presidenti Ilir Meta dje në një studio televizive. Unë nuk e kam takuar kurrë McGonigal. Gjithçka...

“Bypass-i” i Radhimës, gati në qershor/ Lehtëson ndjeshëm trafikun në sezonin turistik

Në prag të sezonit turistik ByPass i Radhimës do të hapet për qarkullimin e mjeteve. Ky investim është pjesë e rrugës Vlorë-Orikum, dhe ka një...

Lajme të tjera

Web TV