Anglia mposht me rezultat të pastër Ukrainën dhe merr kryesimin e grupit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Anglia siguroi fitoren e dytë radhazi në eliminatoret e Euro 2024 pas asaj 1-2 përballë Italisë në Napoli. Ndërkohë që festuan edhe Islanda dhe Sllovenia.

Skuadra e Gareth Southgate mposhti 2-0 Ukrainën në mitikun “Wembley”, duke u ngjitur në kuotën e 6 pikëve të plota në grupin C.

Golat e fitores u realizuan në pjesën e parë. I pari nga Harry Kane (37’) pas krosimit të Bukayo Saka. Kapiteni gjeti golin numër 55 me kombëtaren e “Tre Luanëve”.

Të fundit

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Lajme të tjera

Web TV