Vrasja tek Top Channel, gjendjet e djegur makina e autorëve (FOTO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një sulm me armë ndaj Top Channel la të vrarë rojen e objektit, 60-vjeçarin Pal Kolaj.

Ngjarja e rëndë u regjstrua pak pas mesnate, teksa ështe e paqartë në çfarë rrethanash ka ndodhur.

Ndërkohë, një automjet që dyshohet se është përdorur nga autorët është gjetur i djegur në Golem të Kavajës.

Mjeti ishte tip  “Range Rover” me targa të vjedhura dhe brenda tij ishte kallashi që dyshohet se është përdorur për ngjarjen.

Ndërkohë, sulmi ësht drejtuar nga dera kryesore e To Channel dhe në vendngjarje janë gjetur rreth 25 gëzhoja. Më pak se 200 metra më tej janë studiot ku po zhvillohet Big Brother.

Të fundit

BE i alokon Shqipërisë 72 milionë euro si pjesë të Paketës së Mbështetjes

Bashkimi Evropian i ka transferuar 72 milionë euro Qeverisë së Shqipërisë si pjesë e mbështetjes së BE-së për të...

Rama takohet me Vuçiç, diskutojnë për tensionet në veri

Situata në veri të Kosovës është një ndër temat kryesore në samitin e dytë të Komunitetit Politik Evropian (EPC) që po mbahet sot në...

Vrau 12 vite më parë Ilir Rexhepin, Mihal Toshi meret i pandehur, e tradhtoi ADN

Elton Qyno Mihal alias Mirgen Toshi, wshtw marw i pandehur pwr njw vrasje tw kryer 12 vite mw parw nw Elbasan. Ndaj Toshit wshtw ngritur akuza...

Inteligjenca artificiale që zbuloi një antibiotik të ri, në dy orë

Një AI i MIT gjeti mes 7000 ilaçeve të reja potenciale një antibiotik efektiv kundër Acinetobacter Baumannii, një superbakter spitalor. Një inteligjencë artificiale e zhvilluar...

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, pritet me ceremoni zyrtare nga Begaj

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, Katalin Novak. Ajo është pritur me ceremoni zyrtare nga presidenti Bajram Begaj. Pas takimit që do të kenë kokë...

Lajme të tjera

Web TV