FOTO/ Kjo është makina që u përdor në sulmin ndaj Top Channel, reagon pronari

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e djeshme në Tiranë, ku ambientet e Top Channel u sulmuan nga breshëri e kallashnikovit dhe për pasojë humbi jetën.

Dyshohet se tre persona të paidentifikuar me një makinw  tip “Range Rover”, qëlluan me breshëri plumbash godinën e televizionit kombëtar.

Makina që u përdor në këtë ngjarje të rëndë është e Ramadan Makollit nga Kosova. Mjeti të cilit i ishte vjedhur mjeti në 2020 kur ishte me pushime. Ai është shpehur se makinën ja ka vjedhur roja e hotelit ku po qëndronte.

““Range Rover” me të cilin është sulmuar Top Channel ka qenë veturë e imja deri më 10 korrik të 2020-ës, por ajo m’u vodh nga roja i hotelit ku po qëndroja në Shëngjin me pushime atëherë”, tha Makolli për “arbresh.info”.

Në një njoftim për media policia ka njoftuar se mjeti është vjedhur më datë 10.07.2020, në fshatin Tale të Lezhës.

“Automjeti i përdorur nga autorët është i tipit “Range Rover Sport”, me ngjyrë kafe, i cili ka rezultuar i vjedhur më datë 10.07.2020, në fshatin Tale të Lezhës. Ky automjet i është vjedhur një shtetasi kosovar, i cili ishte me pushime në këtë zonë, ndërsa targat e automjetit “AA 456 HC”, janë kallëzuar të vjedhura më datë 31.12.2022, në qytetin e Tiranës”, thuhet në njoftimin zyrtar.

 

Të fundit

Arrestohet zyrtarja e lartë në MSH, vjen menjëherë reagimi i Ramës

Mbrëmjen e sotme është arrestuar Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro. Rama ka reaguar menjëherë për...

SPAK lëshon urdhrin, arrestohet një tjetër zyrtare e qeverisë (Emri)

Sekretarja e Përgjithshme e ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro është arrestuar këtë të premte. Arrestimi është kryer me urdhër të Prokurorisë së Posaçme (SPAK) dhe...

Ja cilat janë vendet me peizazhin më piktoresk në Evropë, Shqipëria në vendet e para

Pikturat e peizazhit shpesh kanë tre elementë kryesorë: terrenin malor, bollëkun e ujit dhe një shumëllojshmërinë e bimësisë. Ky është parë si peizazhi ideal si...

Pa këta tre elementë marrëdhënia juaj nuk do të “mbijetojë”

Ne të gjithë kemi nevoja të ndryshme në një marrëdhënie që janë shumë të rëndësishme për ne sa kontroll do të ushtrohet mbi ne,...

Do bëhen prindër?/ Getinjo konfirmon ribashkimin me Vivien

Para pak ditëve Getinjo dhe Vivien Thano u bënë kryefjalë e mediave. Kjo pasi çifti u filmua me njëri-tjetrin. ‘Indeksonline’ publikoi një video ku...

Lajme të tjera

Web TV