E fundit/ Gavi nuk është më pjesë e skuadrës së parë të Barcelonës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gavi nuk eshte më pjesë e skuadres se parë të Barcelonës, te paktën sipas registrave të La Liga-s. Mesfushori, lojtar ky i formacionit te Xavi-t, ne fakt, nuk mund të regjistrohet si lojtar i ekipit te parë të katalanasve sepse registrimi i tij do ta tejkalonte buxhetin e vendosur nga kampionati spanjoll.

Klubi katalanas e ka ankimuar vendimin e La Liga-s, por kjo nuk ka mjaftuar. Ne orër e kaluara, për këtë arsye, ka ardhur një hap mbrapa nga ana e klubit dhe Gavi eshte “kthyer te jetë” një lojtar i ekipit të të rinjve.

Perveç kësaj, lojtari eshte detyruar edhe të ndërrojë fanellë duke kaluar nga ajo me numrin 6 tek ajo me numrin 30. E njëjta situatë edhe për sa i takon kontratës.

Mesfushori sapo ka nënshkruar një rinovim duke e zgjatur kontratën e tij me klubin deri në vitin 2026-të. Megjithatë, tani ka ndryshuar githçka.

Kjo për shkak se marrëveshja konsiderohet e pavlefshme pas vendimit që e ka bërë të kthehet te Juvenil A, që e kthen atë te kontrata e tij parakohshme deri në qershor 2024 dhe me një klauzolë 50 milionë.

Të fundit

Arrestimet për korrupsion, opozita kërkon dorëheqjen e Manastirliut

Pas arrestimit të dy zyrtareve të Ministrisë së Shendetësisë dhe dy përfaqësuesve të një kompanie private për akuzën e...

Bardhi kundër Bashës, hap “portën” për Berishën

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së zyrtare, Gazmend Bardhi, ka lënë të hapur mundësinë për bisedime me grupimin e Berishës, me qëllim gjetjen e pikave...

Horoskopi ditor, e martë 6 qershor 2023

Dashi Do keni disa keqkuptime gjatë kësaj dite në jetën tuaj në çift sot, por gjithçka mund të zgjidhet shpejt nëse tregoheni të matur e...

Pritjes i erdhi fundi/ Apple lançon syzet më të reja “Vision Pro”

Apple prezantoi ditën e sotme setin e ri të përfolur prej kohësh që do t'i vendosë përdoruesit e saj midis botës virtuale dhe asaj...

Lajme të tjera

Web TV