“Erion Veliaj është shembulli më i mirë i një kryetari bashkie!”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fushata zgjedhore 2023 fillon më 14 prill për zgjedhjet vendore për kryetar bashkie. Mirëpo, pavarësisht se data nuk ka shkuar ende, qytetarët kanë filluar të kenë preferencat e tyre.

Një ndër ta telefonoj këtë të enjte në në emisionin “Mirëmëngjes me Bashkim Hoxhën” në ABC Neës, duke u shprehur se kryebashkiaku Erion Veliaj është shembulli më i mirë i një kryetari bashkie, i cili Tiranën e ka bërë të lulëzuar me një peisazh perëndimor.

Sipas qytetarit, si Veliaj duhet të kontribuojnë të gjithë nga pak që kryeqyteti i Shqipërisë të jetë numër 1 në Europë.

“Fushata i ka ndezur motorrët e saj. Përfundimisht e bardha është e bardhë dhe e zeza është e zezë. Duhet ta shohim realitetin me sy. Erion Veliaj është shembulli më i mirë i një kryetari bashkie, i cili Tiranën e ka bërë të lulëzuar me një peisazh perëndimor. Bravo Erion Veliaj, kështu duhet të kontribuojnë të gjithë nga pak që kryeqyteti i Shqipërisë të jetë numër 1 në Europë. Bravo Erion Veliaj, mbështetje të fuqishme nga ne. Punë të mbarë, fitoftë më i miri, por Erion Veliaj është më i miri”, tha ai

Të fundit

Artan Hoxha: Laert Haxhiu ndante para me policët, ja lidhjet e fuqishme me autoritetet

Artan Hoxha, ka folur për Laert Haxhiun, grupi i të cilit u ekspozua për të paktën gjashtë vrasje, pas...

Hetimet ndaj Arben Ahmetajt/ VOA: Prokuroria e Posaçme paralajmëron surpriza

Në Shqipëri, burime të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar thanë të enjten se hetimet ndaj ish zëvendës kryeministrit Arben Ahmetaj...

Ja cilat janë 30 figurat më të rëndësishme të Historisë

Historia është plot me personazhe që kanë transformuar historinë e njerëzimit. Sot bota është ajo që është falë mendimeve, ideve apo veprimeve të tyre....

Vidhnin nëpër vila ora luksoze, stoli e shufra ari, në pranga 5 shqiptarë

Policia ka arrestuar në Itali 5 shqiptarë, 1 maqedonas dhe 2 italianë, të cilët vidhin nëpër vila dhe aparta,ente, ora luksoze, stoli dhe shufra...

Dentisti i vë këllëf mbi infeksion pa bërë grafi, pacientja detyrohet të heqë dhëmballën

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë denoncim nga një qytetare për klinikën dentare “Risus” në Tiranë dhe çiftin e stomatologëve Enerjeta dhe Julian...

Lajme të tjera

Web TV