Luizi fenomen edhe në Kosovë/ Albin Kurti pyetet për të, ja çfarë thotë kryeministri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri i Kosovar Albin Kurti, nuk i ka shpëtuar pyetjes rreth “fenomenit Luizi Ejlli”.  Ai është pyetur mbrëmjen e djeshme  në “Debat Plus” nëse i pëlqen banori i shumëpërfolur i “Big Brother VIP Albania”, Luzi Ejlli.

“A të pëlqen Luizi i “Big Brother Albania”?-  ishte pyetja e qytetarit që Kurtit, ia lexoi gazetari. Kurti iu përgjigj duke thënë se nuk e ndjek spektaklin dhe se nuk e njeh këngëtarin.

“Për besë nuk e ndjek, ndoshta është keq se nëse ndiqet aq shumë duhet ta di edhe unë se çka po ndjek populli”, u përgjigj Kurti.

Kujtojmë se më herët është pyetur edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili ka lavdëruar këngëtarin shkodran, duke e quajtur mjeshtër dhe të talentuar.

Të fundit

Ja cilat janë vendet me peizazhin më piktoresk në Evropë, Shqipëria në vendet e para

Pikturat e peizazhit shpesh kanë tre elementë kryesorë: terrenin malor, bollëkun e ujit dhe një shumëllojshmërinë e bimësisë. Ky është...

Pa këta tre elementë marrëdhënia juaj nuk do të “mbijetojë”

Ne të gjithë kemi nevoja të ndryshme në një marrëdhënie që janë shumë të rëndësishme për ne sa kontroll do të ushtrohet mbi ne,...

Do bëhen prindër?/ Getinjo konfirmon ribashkimin me Vivien

Para pak ditëve Getinjo dhe Vivien Thano u bënë kryefjalë e mediave. Kjo pasi çifti u filmua me njëri-tjetrin. ‘Indeksonline’ publikoi një video ku...

“Më 14 maj rinia foli”/ Basha vijon takimet: Qytetarëve iu është vrarë shpresa

Lulzim Basha vijon me takimet e tij me të rinjtë e të rejat. Ai është ndalur sërish sot në një takim, ku ndër të tjera...

Baballarët e kombit shqiptar dhe baballarët e shtetit të Kosovës, përballë Albin Kurti

Nga Mero Baze Ka një keqkuptim të madh, por dhe të qëllimshëm, në referimin në histori që nacionalkomunistët e Kosovës përfaqësuar nga Albin Kurti bëjnë...

Lajme të tjera

Web TV