“VIP-at vijnë me overdozë”/ Mjekja zbulon rastet që kërkojnë ndihmë në spital

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mjekja e Repartit të Toksikologjisë, Suela Xhufi e cila ishte e ftuar në një emision televiziv ka zbuluar se ka shumë raste të personave të njohur të ekranit, apo siç quhen ndryshe edhe VIP-a, të cilët paraqiten për të marrë ndihmë në spitalin shtetëror për shkak të overdozës nga droga.

Mjekja Suela Xhufi: Po vijnë VIP-a, por jo për të bërë detoks, vetëm në rastet kur kanë kaluar overdozë dhe nuk duan të shkruajnë as emrin.

Në rastet e overdozës vijën se spitali i shtetit është më i sigurt me ekipin e mjekëve që ka, në rastin e kokainës apo heroinës pacienti mund të bëjë vdekje klinike.

Detyrimisht vijnë patjetër në shtet VIP, kanë ardhur gjithmonë e do vijnë prapë.

Të fundit

“Agresioni erdhi nga serbët”/ Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë

Kryeministri Edi Rama dha një intervistë për BBC ku foli për tensionet në Veri. Ai doli krah BE-së dhe SHBA-së...

“Vetëm qahej e ankohej …”/ Aktrimi i Vuçiç në prani të Macron dhe Scholz

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zbuluar detaje nga takimi me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç, i cili u zhvillua në praninë e kancelarti gjerman...

Kreshnik Spahiu zbulon rolin e SHBA në çështjen e Saimir Tahirit

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se lirimi i Saimir Tahirit nga burgu është një bast i humbur i amerikanëve. Sipas...

Beatriks Ramosaj kërkon ndihmën e fansave/ Kush e gjen shpërblehet 2 mijë euro

Beatrix Ramosaj e ka nisur ditën e sotme me një kërkesë për ndjekësit e saj të shumtë. Ajo ka publikuar foton e një qenushi duke...

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion/ Zbadhen detaje nga dosja e SPAK

Sekretarja e Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, së bashku me një punonjëse të kësaj ministrie janë arrestuar ditën e sotme me urdhër të SPAK...

Lajme të tjera

Web TV