Liçaj: Politikanët dhe pushtetarët janë njerëzit më të mbrojtur në këtë vend

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

I njohur për rezistencën e tij disa vjeçare në mbrojtje të Teatrit Kombëtar, godina historike e të cilit do të shembej tre vite më parë nga arroganca e pushtetit, aktori Neritan Liçaj komentoi sërish atë ngjarje në studion e lajmeve në “Ora News”.

Ajo që ndodhi me godinën e Teatrit Kombëtar, u shpreh i indinjuar aktori, është rasti unik në botë për nga psikopatia njerëzore.

“Sepse jemi i vetmi vend në botë në historinë e njerëzimit që ngarkon policinë për të prishur teatrin e tij dhe pse?

Sepse kjo i ishte ngulitur thellë në psikopatinë e tij një kryeministri”u shpreh Liçaj.

Ndërsa i pyetur se kush janë njerëzit më të mbrojtur në vendin tonë, aktori nuk nguroi të etiketonte politikanët dhe pushtetarët.

Politikanët dhe pushtetarët janë njerëzit më të mbrojtur në këtë vend.

Sepse ata janë vetë gangsterët e këtij vendi që nuk pyesin as për ligje dhe as për norma morale dhe qytetare”, u shpreh Liçaj.

Të fundit

Historia e urës së Bruklinit dhe parada e elefantëve

Për t'u provuar njujorkezëve se ishte e sigurt, Ura e Bruklinit u testua nga një paradë e kafshëve të...

Lindi më 1 qershor 1926/ Merlin Monro, misteret e vdekjes se seks simbolit amerikan

Nga Leonard Veizi Ishte 36 vjeç dhe si shumë të tjerë dhe vuante nga insomnia, një term mjekësor që tregon pagjumësinë. Për këtë merrte qetësues...

Dy komisariate ndryshojnë varësinë, vëmendje krimeve kibernetike dhe problemeve në…

Me fillimin e muajit Qershor policia e shtetit ka zyrtarizuar disa ndryshime ne menyrën e organizimit të punës së  saj. Prej kësaj të enjte komisariati...

SHBA/ Mike Pence pritet të shpallë kandidaturën për president javën e ardhshme

Ish-zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Mike Pence po planifikon të hyjë në garën për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2024, sipas mediave të huaja. Pence, i cili...

U mbyt në lumin Mat, gjendet trupi i pajetë i 22-vjeçarit, po peshkonte dhe…

Është gjetur trupi i pajetë i i 22-vjeçarit Valentin Nikolli, i cili u mbyt dje në lumin Mat. Valentin Nikolli u mbyt dje në lumin...

Lajme të tjera

Web TV