Udhëheqësi i Emirateve të Bashkuara Arabe emëron princin, Rama: Urimet më të sinqerta

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një postimi në “Twitter” ka uruar udhëheqësin e Emirateve të Bashkuara Arabe, i cili së fundi ka caktuar djalin e tij si princin e kurorës.

Rama shreh urimet për përparim dhe prosperitet të vazhdueshëm për kombin vëllazëror të Emirateve të Bashkuara Arabe dhe udhëheqjen e tyre.

Mesazhi:

Urimet më të sinqerta për Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan për emërimin e Sheikh Mansour bin Zayed si Zëvendëspresident të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Khaled Bin Mohamed Bin Zayed Al Nahyan si Princin e Kurorës së Abu Dhabit, Sheikh Hazza Bin Zayed dhe Sheikh Bin Zayed si Zëvendës.

Përfitoj të shpreh urimet e mia më të mira për përparim dhe prosperitet të vazhdueshëm për kombin vëllazëror të Emirateve të Bashkuara Arabe dhe Udhëheqjen e tyre Vizionare!

Të fundit

Vetmia mbaroi! Këto shenja horoskopi do të gjejnë gjysmën tjetër në qershor

Vera erdhi, temperaturat po rriten, humori bëhet më i lehtë dhe nevoja për dashuri fillon të stimulohet shumë më...

1 Qershori/ Përurohet Akademia e parë e Çiklizmit, Veliaj: Dhuratë për fëmijët e Tiranës

Në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës u inaugurua sot Akademia e Çiklizmit, një hapësirë e standardizuar e stërvitjes dhe garave për të vegjlit....

Gjykata lë në burg Belerin/ Reagon Ministria e Jashtme Greke: E jashtëligjshme

Ministria e Jashtme greke ka dalë në një deklaratë për shtyp për çështjen Beleri. Në këtë deklaratë theksohet se, “Refuzimi i sotëm i ankesës kundër...

Vin Veli flet për raportin me Bora Zemanin: Marrëdhënia është shumë e mirë

Edhe pse kanë vite të ndarë dhe secili ka vijuar jetën e tyre, Bora Zemanin dhe Vin Veli do i bashkojë gjithnjë një dashuri...

Si do të aplikohet rritja e pagave?/ Ibrahimaj sqaron skemën

Ministrja e Financave dhe e Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, doli pak më parë në një deklaratë për mediat, ku shpjegoi reformën e pagave. Ibrahimaj tha se...

Lajme të tjera

Web TV