Barcelona nuk e diskuton fitoren në transfertën e Elches, katalanasit pranë titullit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Barcelona i afrohet edhe më shumë titullit në La Liga, pasi tashmë diferenca me Real Madridin ndjekës është 15 pikë. Katalanasit morën një fitore pa shumë vuajtje ndaj Elches, me shifrat 0-4 në Estadio Manuel Martínez Valero.

Ekipi i Xavit u tregua spektakolar, ku shënuan të rinjtë Ansu Fati dhe Ferran Torres. Sigurisht, nuk mund të mos linte shenjë në këtë sfidë sulmuesi Robert Lewandowski, i cili “tundi rrjetën” dy herë.

Sfida e radhës për Barcelonën është në shtëpi ndaj Gironës. Elche e vendit të fundit luan në Estadio El Sadar (Pamplona) ndaj Osasunas.

Të fundit

7 vende përrallore të cilat duhet t’i vizitoni të paktën një herë gjatë jetës tuaj

Cilido qoftë versioni juaj i parajsës në tokë, vendet më poshtë jo vetëm që mahnisin sytë me bukuritë e...

Fushata i kushton shtrenjtë, Mitsotakis rezulton me Covid 19

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka rezultuar pozitiv për Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë kreu i qeverisë helene i cili ka anuluar...

Gazetarja plas ‘bombën’: Ja çfarë do të bëjë prokuroria për çështjen e Tahirit

Burime të sigurta të gazetares Anila Hoxha deklaruan se pavarësisht se prokurori i çështjes ka aprovuar lirimin e Saimir Tahirit, të hënën po shohin...

Tkurret popullsia e Shqipërisë, 32 mijë banorë më pak gjatë vitit të kaluar

Edhe gjatë vitit 2022, popullsia e Shqipërisë vijoi tendencën rënëse. Sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT, më 1 janar 2023 në vendin tonë u...

Puthi Georgia Melonin/ Basha “xhelozon” Ramën: Sillet si yjet e Hollywood-it

Veprimi i kryeministrit Edi Rama një ditë më parë në Molavi, ku i dha një përaqfim të zjarrtë kryeminsitries së Italisë Georgia Meloni, është...

Lajme të tjera

Web TV