Manchester City “shkrin” Liverpoolin në Etihad dhe vijon ndjekjen ndaj Arsenalit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Manchester City përmbys dhe bën “poker” ndaj Liverpool, duke ndezur festën në “Etihad Stadium”.

Ishte ekipi i Jurgen Klopp ai i cili gjeti rrugën drejt rrjetës, me Salah që i dha avantazhin ekipit të tij në minutën e 17’.

Megjithatë “The Reds” iu gëzuan këtij avantazhi vetëm 10 minuta, pasi në minutën e 27’ pas asistit të Grealish, Alvarez barazoi për skuadrën e Pep Guardiolës, duke e mbyllur pjesën e parë në baraspeshë.

Që në sekondat e para të fraksionit të dytë, “Citizens” gjetën golin e dytë, duke përmbysur me De Bruyne në minutën e 46’, ndërsa në minutën e 53’ Gundogan realizoi golin e tretë për ekipin e tij.

Në minutën e 70’ Jurgen Klopp bëri katër ndryshime të menjëhershme duke nxjerrë nga fusha Robertson, Diogo Jota, Salah dhe Elliott dhe në vend të tyre u aktivizuan Tsimikas, Firmino, Nunez, dhe Oxlade-Chamberlain, megjithatë as këto lëvizje nuk sollën rezultat, përkundrazi.

Në pjesën e dytë Manchester City pati dominim total, ndërsa në minutën e 74’ Grealish bëri “poker”, pas asistit të De Bruyne dhe vulosi rezultatin e këtij takimi.

Pas mbylljes së javës së 29-të të Premier League Manchester City shkon në kuotën e 61 pikëve në vend të dytë, tetë më pak se Arsenal kryesues, por me “The Gunners” që kanë një ndeshje më pak, ndërsa Liverpool me 42 pikë renditet në vend të gjashtë.

Të fundit

Do bëhen prindër?/ Getinjo konfirmon ribashkimin me Vivien

Para pak ditëve Getinjo dhe Vivien Thano u bënë kryefjalë e mediave. Kjo pasi çifti u filmua me njëri-tjetrin....

“Më 14 maj rinia foli”/ Basha vijon takimet: Qytetarëve iu është vrarë shpresa

Lulzim Basha vijon me takimet e tij me të rinjtë e të rejat. Ai është ndalur sërish sot në një takim, ku ndër të tjera...

Baballarët e kombit shqiptar dhe baballarët e shtetit të Kosovës, përballë Albin Kurti

Nga Mero Baze Ka një keqkuptim të madh, por dhe të qëllimshëm, në referimin në histori që nacionalkomunistët e Kosovës përfaqësuar nga Albin Kurti bëjnë...

Shkrirja e ASA-s/ Ankohet Gjinushi: Paguhem 300 mijë lekë të vjetra në muaj

Kreu i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi ka deklaruar se në këtë institucion nuk merr rroga. I ftuar në studion e Panorama TV, Gjinushi...

Lirimi i Tahirit/ Reagon Rama: Duhet të ketë drejtësi të barabartë për të gjithë

Një reagim për lirimin nga qelia të ish ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, ka ardhur edhe nga kryeministri Edi Rama. Në takimin falenderues që po...

Lajme të tjera

Web TV