“This is a miracle of freedom”/ Berisha risjell fjalimin e tij: Ëndërra që u bë realitet!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot bëhen plot 14 vite që Shqipëria është bërë pjesë e NATO-s.

Këtë ditë historike, kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha e ka kujtuar me një video të 14 viteve më parë.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Berisha thotë se ky anëtarësim u bë i mundur nga sukseset e reformave të thella dhe gjithanëshme, funksionimi i shtetit ligjor dhe ekonomisë së tregut.

“Sot ditë historike, 14 vjetori i anëtarësimit të Shqipërisë në Nato, aleancën politike dhe ushtarake më të fuqishme të kohërave.

Ky anëtarësim u bë i mundur nga sukseset e reformave të thella dhe gjithanëshme, funksionimi i shtetit ligjor dhe ekonomisë së tregut. Kjo ëndërr u bë realitet për shqiptarët me mbështetjen e fuqishme të presidentit të SHBA, mikut të madh të kombit tonë George W. Bush dhe vendeve anëtare të Natos.

Sot Nato e udhëhequr nga SHBA është mburoja më e fuqishme e paqes dhe lirisë në botë.

Zoti e bekoftë Naton dhe vendet e saj anëtare!”, shkruan kryedemokrati.

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV