Tragjike/ Ish-mjeku vret gruan dhe dy fëmijët, më pas i jep fund dhe jetës së tij

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku një ish-mjek italian ka vrarë gruan, dy fëmijët dhe më pas ka kryer vetëvrasje.

Ngjarja ndodhi në L’Aquila , në një vilë në periferi të qytetit, në fshatin Tempera.

Sipas mediave vensase, autori u identifikua Carlo Vicentini, një ish-mjek urolog 70-vjeç, i cili është shumë i njohur dhe i respektuar dhe kishte rreth një muaj që kishte dalë në pension.

Burri qëlloi me pistoletë gruan e tij, Carla Pasqua, 63 vjeç, një ish-zyrtare administrative e ASL të Aquila-s, vajzën e tij Alessandra , 36 vjeç, nutricioniste në departamentin onkologjik të spitalit Teramo, dhe djalin 43-vjeç Massimo, invalid që nga lindja, i lidhur me respirator dhe në gjendje shumë të rëndë.

Më pas ai kreu vetëvrasje.

Ngjarja ka tronditur të gjithë komunitetin.

 

Të fundit

Pa këta tre elementë marrëdhënia juaj nuk do të “mbijetojë”

Ne të gjithë kemi nevoja të ndryshme në një marrëdhënie që janë shumë të rëndësishme për ne sa kontroll...

Do bëhen prindër?/ Getinjo konfirmon ribashkimin me Vivien

Para pak ditëve Getinjo dhe Vivien Thano u bënë kryefjalë e mediave. Kjo pasi çifti u filmua me njëri-tjetrin. ‘Indeksonline’ publikoi një video ku...

“Më 14 maj rinia foli”/ Basha vijon takimet: Qytetarëve iu është vrarë shpresa

Lulzim Basha vijon me takimet e tij me të rinjtë e të rejat. Ai është ndalur sërish sot në një takim, ku ndër të tjera...

Baballarët e kombit shqiptar dhe baballarët e shtetit të Kosovës, përballë Albin Kurti

Nga Mero Baze Ka një keqkuptim të madh, por dhe të qëllimshëm, në referimin në histori që nacionalkomunistët e Kosovës përfaqësuar nga Albin Kurti bëjnë...

Shkrirja e ASA-s/ Ankohet Gjinushi: Paguhem 300 mijë lekë të vjetra në muaj

Kreu i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi ka deklaruar se në këtë institucion nuk merr rroga. I ftuar në studion e Panorama TV, Gjinushi...

Lajme të tjera

Web TV