Të shtëna me armë jashtë një banke në Kentaki, pesë të vdekur dhe 6 të plagosur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia në Louisville, Kentaki, ka konfirmuar se të paktën pesë persona janë vrarë nga të shtënat në qytet.

Gjashtë persona të tjerë janë plagosur dhe janë dërguar në spitalet lokale, duke përfshirë një oficer policie.

Anëtarëve të publikut u është kërkuar të qëndrojnë larg një pjese të East Main.

Në një konferencë për shtyp, Policia e Louisville tha se hasën të shtëna aktive me armë zjarri.

Sulmuesu ka vdekur. Është e paqartë se çfarë çoi në vdekjen e tij.

Agjentët e FBI-së u përgjigjën në vendngjarje dhe po ndihmojnë policinë lokale, tha byroja në Twitter.

Në Twitter, Guvernatori i Kentakit, Andy Beshear tha se ai ishte nisur për në vendin e të shtënave.

“Ju lutemi lutuni për të gjitha familjet e prekura dhe për qytetin e Louisville,” shtoi ai.

Kryetari i bashkisë së qytetit, Craig Greenberg, gjithashtu mbërriti në zonë menjëherë pas të shtënave.

Incidenti ndodhi në zonën qendrore të Louisville, afër stadiumit të bejsbollit Louisville Slugger Field dhe pak më larg nga Qendra Ndërkombëtare e Konventave në Kentaki dhe Qendra Muhammad Ali.

Të fundit

Diplomohen 32 oficerë të Policisë Gjyqësore, Ambasada Amerikane zbardh detajet

Janë diplomuar 32 oficerë të Policisë Gjyqësore që u trajnuar nga ekipi ligjzbatues i Ambasadës së SHBA në kursin për hetimin...

Basha: PD do të dorëzojë në Kuvend amendamente për të mbështetur SPAK

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në një konferencë për mediat bëri me dije se do të dorëzojnë në Kuvend amendamentet për të mbështetur...

I fituar nga vetëm 65 persona, Kate Middleton nderohet me titullin më e lartë mbretëror

Anëtarja e parë e familjes mbretërore që iu dha titulli më i lartë shoqëruese e nderit u bë Princesha e Uellsit, Kate Middleton. Një titull të cilin e...

Vala e të nxehtit godet Filipinet, temperaturat shënojnë 47 gradë

Filipinet po përballen me një valë ekstreme të të nxehtit, me autoritetet që kanë këshilluar qytetarët që të mos dalin jashtë “Është kaq nxehtë sa...

Balla në Emiratet e Bashkuara, takohet me liderët politikë, zbardhen temat e diskutimeve

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka vizituar Emiratet e Bashkuara ku ka zhvilluar një takim me liderët politikë në vend. Përmes një postimi në rrjetet...

Lajme të tjera

Web TV