Zyrtari i lartë i SHBA “zbarkon” sot në Tiranë!/ Zbardhet agjenda e takimeve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kur na ndajnë tre ditë nga nisja zyrtare e fushatës elektorale për zgjedhjet e 14 majit, sot në Tiranë vjen zyrtari i lartë i SHBA, Gabriel Escobar, ku do të takohet me krerët e lartë të shtetit shqiptar.

Mësohet se takimet e Escobar do të nisin sot në orën 16:00 me kryeministrin Edi Rama. Më pas në orën 17:00 zyrtari i larta i SHBA do të zhvillojë një takim me Presidentin Bajram Begaj.

Më pas Escobar do të vijojë me takimet e ditës së nesërme me zyrtarë të opozitës. Mësohet se ai do të zhvillojë një takim me kreun e komanduar të PD, Enkelejd Alibeaj dhe deputetet Gazment Bardhi dhe Jorida Tabaku.

Më pas Gabriel Escobar do të takohet edhe me kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta.

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV