test

U la pa fonde nga KQZ/ Berisha tregon kush do ta financojë: 15 majin ta kthejmë në cunam

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pasi nga KQZ nuk iu dha asnjë fond, pasi paratë i kaluan PD se Alibeajt, Sali Berisha tha se kjo që i bëhet 620 mijë votuesve të PD është e turpshme.

Në një komunikim me gazetarët jashtë parlamentit, Berisha u shpreh se ai do të financohet kontribute vullnetare të anëtarëve.

Shumë shpejt u shpreh Berisha do të bëhet publike edhe rregullorja për përballimin e fushatës.

“Një nga aktet më të turpshme më të shëmtuara është se  mundin e 620 mijë qytetarëve që votuan PD, grabiten nga një grup vegla, pengje të Ramës dhe grabitën 2 mln euro dhe përfaqësuesit e 620 mijë votuesve në 61 bashki nuk marrin asnjë qindarke. Kjo tregon fytyrën e shëmtuar të këtij regjimi. Kjo tregon amoralitetin e Ramës, keqpërdorimin e Alibashë. Por PD e sigurt drejt fitores, asgjë nuk e pengon.

Ju e shikoni çfarë të dridhura u kanë hyrë qeveritarëve. Po financohet dhe do fonacionet nga kontributet vullnetare të anëtarëve të saj. PD po e financon fryma e fitores. Ka një frymë fitore kudo.

Jam këtu për një thirrje nga zemra për qytetarët e Tiranës. Të shndërrojnë datën 15 në arenën ndërkombëtar ne ditën e triumfit kombëtar, të opozitës shqiptare, ditën e cunamit të madh të lirisë për shqiptarët”, tha Berisha.

Të fundit

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

I ulur në tualet, politikani i bashkohet gabimisht takimit virtual

Një kryebashkiak i Rio de Janeiro të Brazilit u kap duke iu bashkuar një takimi në internet ndërsa ishte ulur në tualet. Sipas mediave të...

Supergoli i futbollistit turk, mamaja dhe e dashura shpërthejnë në lot

Turqia e nis me fitore Europianin, teksa triumfoi 3-1 ndaj Gjeorgjisë në ndeshjen e zhvilluar në “Singal Iduna Park” për llogari të grupit F. Kombëtarja...

Lajme të tjera

Web TV