test

Bayerni ndalet në barazim ndaj Hoffenheimit, Dortmund kryen “vetëvrasje” ndaj Stuttgartit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Bayern Munchen nuk e ka marrë ende veten nga humbja 3-0 ndaj Manchester City në Champions League. Bavarezët nuk shkuan më shumë se barazimi 1-1 përballë Hoffenheim, por mbetën në krye pas “vetëvrasjes” së Dortmundit në Stuttgart.

Skuadra e Thomas Tuchel kaloi në avantazh me anë të Benjamin Pavard (17’), por miqtë gjetë barazimin me anë të Andrej Kramaric (71’). Bayerni shënoi të dytin dy minuta më vonë. Sërish Pavard autori i golit, por VAR-i e anuloi.

Borussia Dortmund mori vetëm një pikë pas barazimit dramatik 3-3 në fushën e Stuttgart! Verdhezinjtë mbyllën pjesën e parë në avantazh të dyfishtë falë golave të Sebastian Haller dhe Donyell Malen.

Vendasit mbetën me dhjetë lojtarë pas daljes me të kuq të grekut Konstantinos Mavropanos (43’). Gjithsesi, Stuttgarti zhvilloi një pjesë të dytë të jashtëzakonshme, edhe pse në inferioritet numerik.

Tanguy Coulibaly dhe Josha Vagnoman e dërguan rezultatin në 2-2, por Dortmundi u rikthye në avantazh falë golit të amerikanit Giovanni Reyna në minutën e fundit.

Vendasit nuk hoqën dorë dhe siguruan një pikë fantastike falë realizimit të bukur të kongolezit Silas në minutën e shtatë shtesë. Skuadra e Terzic mbetet në vendin e dytë me dy pikë më pak se Bayerni kryesues.

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV