test

KQZ mblidhet për të miratuar fletët e votimit për zgjedhjet e 14 majit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka mbledhur sot KQZ-në për të miratuar fletët e votimit për zgjedhjet vendore të 14 majit. Kujtojmë se dy ditë më parë u hodh shorti që përcaktoi renditjen e subjekteve zgjedhore si edhe të kandidatëve për secilën bashki.

Konkretisht, sot në rendin e ditës janë projektvendimet:

1. “Për miratimin e përmbajtjes së fletës së votimit për kandidatët për kryetarë bashkie, bashkia Tiranë për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të datës 14 maj 2023”.

2.“Për miratimin e përmbajtjes së fletës së votimit për kandidatët për anëtarë të këshillit bashkiak, bashkia Tiranë për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të datës 14 maj 2023”.

3.“Për miratimin e përmbajtjes së fletës së votimit për kandidatët për anëtarë të këshillit bashkiak për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të datës 14 maj 2023”.

4.“Për miratimin e përmbajtjes së fletës së votimit për kandidatët për kryetarë bBashkie për zgjedhjet për organet e qeverisjes vendore të datës 14 maj 2023”.

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV