Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno

Rritja e pagave/Rama nga Kavaja: Gjermania ka paga më të larta, por ka shpenzime të tjera

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim në Kavajë me përfaqësues të biznesit të madh për rritjen e pagës minimale. Gjatë fjalës së tij, ai është shprehur se sikur të mos mjaftonin problemet e shumta, duhet të përballemi dhe me mungesën e forcës së punës.

Rama mori si shembull Gjermaninë, duke thënë se paga më të vërtetë është më e lartë se në vendin tonë, por atje ka taksa, qera dhe shpenzime të tjera shumë më të larta krahasuar me Shqipërinë.

“Ju të gjithë jetoni me këtë problematik, ju të gjithë e dini se sa e vështirë po bëhet, sepse edhe Europa është në një situatë dramatike lidhur me krahun e punës, pasi periudha e plakjes së vendeve dhe rënies së lindjeve vazhdon. Ndërkohë, çdo vit tregu kërkon forca të reja pune. Gjë që po i bën dhe vendet më të zhvilluara të turren mbi të tjerët për t’ju marrë sa të munden krah pune. Kështu që në këto kushte sikur të mos na mjaftonin problemet e tjera, ne duhet të përballemi dhe me këtë problem që do të shkojë duke u mprehur në vitet që vijnë. Edhe për këtë arsye është shumë e rëndësishme, të bashkojmë forcat, mendjet dhe të bëjmë çmos që të ecim së bashku në 2 drejtime. Nga njëra anë, rritja e domosdoshme e pagave se pa këtë të gjitha të tjerat janë kot dhe paralelisht me këtë në vazhdim të shpjegimit, vërtet Gjermania ka paga më të larta se këtu, por nuk është aq dallim i madh saç duket kur i shikon nga larg për ata që nisen se mendojnë që paga i thotë të gjitha. Por ka shpenzime të tjera, taksat, qeratë dhe nga ana tjetër Shqipëria nuk është më ajo që ishte disa vite më parë. Fakti që ne sot jemi gati ta bëjmë pagën 900 euro nga 530 euro që e kishim, kjo është dyfishi”, tha ai.

Lexo edhe :  Ligji i ri gjerman për shtetësinë, avokatja tregon risitë/ Ç’duhet të dinë shqiptarët

Të fundit

Veliaj me të rinjtë socialistë: PS e vetmja forcë që mbështet rininë

Këtë fundjavë, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ishte i ftuar në “Futu në lojë”, një garë debati...

Skandali tek Onkologjiku/ Ҫështja e mjekëve kalon në SPAK

Dosja e spitalit “Onkologjik”, e finalizuar me shumë bujë nga prokuroria e Tiranës, është transferuar për hetime të mëtejshme në Prokurorinë e Posaçme SPAK. Vendimi...

Shpejtësi dhe përdorim telefoni në timon, Rrugorja e Tiranës arreston 13 persona

Policia Rrugore e Tiranës, ka arrestuar 13 persona gjatë javës që lamë pas. Gjithashtu, janë vendosur më shumë se 13 mijë masa administrative, ndërsa...

Atentati ndaj Trump, si i shpëtoi atentatori vëzhgimit të forcave të sigurisë/ Dëshmitë

Si mund të ndodhte kjo? Pas atentatit ndaj ish-presidentit amerikan Donald Trump, autoritetet amerikane të sigurisë janë përballur me pyetje të dhimbshme. Pse Shërbimi Sekret...

Lamine Yamal ëndërron: Dhuratë për ditëlindje? Të ngre trofeun me tifozët në Madrid

Lamine Yamal mbush 17 vjeç dhe e pret një takim me historinë. Këtë të diel ylli i Barcelonës ka shansin për të ngritur lart...

Lajme të tjera

Web TV