Shkoi në adresë të gabuar, policia amerikane qëllon gabimisht pronarin e shtëpisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një 52 vjeçar është vrarë gabimisht nga oficerët e policisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Mediat e huaja shkruajnë se policia e New Mexico ka publikuar të premten pamjet e kamerës së trupit të oficerëve, që qëlluan për vdekje një pronar shtëpie pasi ata iu përgjigjën shtëpisë së gabuar për një thirrje për dhunë në familje.

Sipas mediave, oficerët e policisë së Farmington vranë Robert Dotson, 52 vjeç, kur ai u shfaq te dera me një pistoletë.

Dhe pamjet e publikuara rishtazi tregojnë oficerët e paidentifikuar duke hapur zjarr menjëherë pasi Dotson hapi derën.

Siç thuhet më tej, oficerët hapën përsëri zjarr pasi një grua u dëgjua në video duke bërtitur

Të fundit

Ja cilat janë 30 figurat më të rëndësishme të Historisë

Historia është plot me personazhe që kanë transformuar historinë e njerëzimit. Sot bota është ajo që është falë mendimeve,...

Vidhnin nëpër vila ora luksoze, stoli e shufra ari, në pranga 5 shqiptarë

Policia ka arrestuar në Itali 5 shqiptarë, 1 maqedonas dhe 2 italianë, të cilët vidhin nëpër vila dhe aparta,ente, ora luksoze, stoli dhe shufra...

Dentisti i vë këllëf mbi infeksion pa bërë grafi, pacientja detyrohet të heqë dhëmballën

Emisioni Stop në Tv Klan ka marrë denoncim nga një qytetare për klinikën dentare “Risus” në Tiranë dhe çiftin e stomatologëve Enerjeta dhe Julian...

Policia greke operacion në kufirin me Shqipërinë, arrestohen 18 emigrantë të paligjshëm

Autoritetet greke kanë ndërmarrë një operacion në kufirin greko-shqiptar. Operacioni po zhvillohet në Kostur dhe bëhet fjale për transport emigrantësh të paligjshëm. Kanë qenë autoritetet...

Altin Dumani nuk duket i frikësuar dhe ky është lajm i mirë

Nga Mero Baze Drejtuesi i SPAK Altin Dumani ka folur para një grupi gazetarësh, duke ju dhënë përgjigje gjtihë pyetjeve për çështjet që ka nën...

Lajme të tjera

Web TV