test

Meta nga Gramshi: Jam nip i Tomorricës dhe ju garantoj transparencë absolute!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i Partisë së Lirisë ka marrë pjesë ditën e sotme gjatë prezantimit të kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për zgjedhjet e 14 majit në bashkinë Gramsh.

“Të dashur motra dhe vëllezër të Gramshit, i nderuar doktor Berisha, i dashur kryetar i ardhshëm i Bashkisë së Gramshit Asim Cekrezi, të dashur miq të pranishëm, jam shumë i lumtur të ndodhem sot në Gramsh dhe po vrisja mendjen kur kam qenë për herë të fundit në Gramsh. Sepse unë kam qenë dhe jam shumë i lidhur me Gramshin edhe për shkak të orgjinës time edhe për shkak se jam nip i Tomorricës. U kujtova, që kam qenë në Gramsh atë ditë që kam nxjerr njoftimin për anulimin e zgjedhjeve vendore 4 vjet më parë. Kemi qenë këtu me senatorë italianë për të bërë një aktivitet në nderim të një figure të madhe, të një mendimtari europian dhe italian me origjinë nga Gramshi, Antonio Gramshi.

Dhe shpesh mendoj si ikën 4 vjet me një pushtet monist ilegjitim. Pa një këshilltar të opozitës anë e mbanë Shqipërisë. Një kohë e humbur, një shkatërrim për bashkitë tona kudo, një zgjedhë e pa merituar për qytetarët tanë në të gjithë Shqipërinë. Ju e dini shumë mirë sesi është keqqeverisur Gramshi në këto 4 vite. Por unë e di shumë mirë sesi është keqqeverisur Tirana në këto 4 vite. Asnjë nuk e di në Tiranë se kush ka qenë kryetari apo kryetarja e Këshillit të Bashkisë në 4 vjet, as ju nuk e dini. Sepse kurrë nuk është bërë një mbledhje e këshillit bashkiak sicc bëheshin përpara 4 vitesh sicc bëheshin gjithmonë. Me debate, me alternativa, me propozime, me amendamente për buxhetet, për taksat vendore, jo asnjëherë.

Lexo edhe :  Good Morning America promovon Shqipërinë: Disa nga plazhet më mahnitëse në botë

Mbi 1 miliard euro taksa të qytetarëve të Tiranës janë shpërdoruar në errësirë të plotë. Dhe kur kjo ka ndodhur në Tiranë, ju e dini shumë mirë, cfarë ka ndodhur në Gramsh, cfarë ka ndodhur në të gjithë Shqipërinë. Ndaj koalicioni jonë ‘Bashkë Fitojmë’, rikthen kontrollin tuaj mbi bashkitë dhe mbi këshillat bashkiakë.

Ndaj koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ është i vendosur për të garantuar një transparencë absolute në raport me ju në Bashkinë e Gramshit e kudo me të gjithë qytetarët e Shqipërisë anë e mbanë vendit.

Të fundit

Çmenduri/ Austria mposht Holandën dhe e mbyll grupin si kryesuese, zhgënjen sërish Franca

Grupi D duket se sjell edhe surprizat më të mëdha deri në këtë pikë të Euro 2024, teksa në...

Kryeministri serb: Serbia e gatshme të bëjë kompromise me Kosovën

Serbia është e gatshme për “marrëveshje dhe kompromise” në bisedime me Kosovën, tha kryeministri i Serbisë, Millosh Vuçeviq, për agjencinë AFP. Këtë deklaratë, Vuçeviq e...

Burim i shkëlqyer vitaminash për organizmin, zbuloni cilësitë e farave të shalqirit

Ngrënia e shalqinit është një proces që sfidohet nga farat e shumta të tij. Zgjedhja është e qartë. Ose duhet t’i pështysh ose t’i...

Pse Berisha caktoi protestën kombëtare më 12 korrik?

Nga Ylli Pata Përse Sali Berisha zgjodhi ditën e samitit të NATO-s si datë për protestën e tij kombëtare? Kryesia e partisë së Sali Berishës, tashmë...

Kredi me zero interes për punonjësit e administratës, ja si do të ndahen, kriteret

Zbardhet sistemi i pikëzimit me kriteret mbi bazën e të cilave do të vlerësohen punonjësit e administratës që aplikojnë për të përfituar kredi me...

Lajme të tjera

Web TV