Prag tragjedie/ Dy fëmijë bien në kontakt me elektricitetin, njëri në gjendje të rëndë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy fëmijë janë dërguar me urgjencë në spitalin e Prishtinës, pasi ranë në kontakt me energjinë elektrike gjatë kohës që ishin në ambientet e shkollës “Faik Konica”.

Dy fëmijët, rreth 15 vjeç, kanë qenë duke luajtur kur prekën rrymën. Një prej tyre është në gjendje më të rëndë, teksa tjetri ndodhet jashtë rrezikut.

Sipas mjekut Ejup Govori, një prej pacientëve është në sallë të operacionit për intervenim pasi ka pësuar djegie të shkallës së tretë, teksa tjetri ndodhet në repartin e kirurgjisë plastike.

Të fundit

Rusia nuk dëshiron që dialogu Kosovë-Serbi të përfundojë me sukses

Studim të publikuar nga Instituti i Kosovës për Kërkime dhe Zhvillime të Politikave (KIPRED) theksohet se Rusia nuk e...

Elon Musk padit kompaninë OpenAI për tradhti të interesave të publikut

Elon Musk paditi kompaninë OpenAI dhe themeluesin e saj, drejtorin ekzekutiv Sam Altman, për atë që e quan tradhtim të qëllimit për t’i shërbyer...

Jepet pa kolateral/ Nisin aplikimet për kredinë studentore

Jepet pa kolateral, studentët e shlyejnë pas studimeve Studentët në Shqipëri për herë të parë këtë vit kanë mundësi të marrin kredi dhe ta shlyejnë...

Nga Kina tek vendet e rajonit, vrasja e 112 palestinezëve në Gaza nxit reagime të ashpra

Vdekja e të paktën 112 palestinezëve që po kërkonin ndihma humanitare në qytetin e Gazës nxiti reagime të shumta ndërkombëtare, një ditë pasi dëshmitarët...

Dy konkurrentët e ‘Për’ Puthen’ bëjnë të njëjtin tatto në takimin e parë

Një banore e re është bërë pjesë së fundmi në formatin ‘Për’ Puthen’. Bëhet fjalë për Erikën, e cila që në momentin e parë...

Lajme të tjera

Web TV