14 Maji /Ish kryetari i KQZ: Kandidatët kanë bërë fushatë jashtë periudhës së përcaktuar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish kryetari i KQZ Kristaq Kume i ftuar në emisionin “Epiqendër”  foli për nisjen e fushatës për zgjedhjet e 14 Majit dhe se si I ka parë sjelljet e kandidatëve.

Kume: Sjellja për mua ka vite që nuk ka ndonjë ndryshim në esencë në mënyrën e të bërit fushatë zgjedhore.

Edhe kësaj radhe pasha politike që i jepet këtij procesi zgjedhor është pothuajse e njëjtë. Menyra e artikulimi i secilit nga pjestarët në garën zgjedhore për mua është diçka që e kam parë në mënyrë të përsëritur.

Sjellja ka qenë e njëjtë nuk ka pyetur askush për atë që mund të bëhet fushatë zgjedhore jashtë periudhës së përcaktuar në kodin zgjedhor port ë gjithë sa kanë patur mundësi dhe kur kanë pasur mundësi këtë kanë bërë.

Të fundit

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e...

Vrasja e Osman Berberit, cili është roli i shokut të tij, Besnik Ndou?

Emisioni Në Shënjestër në News24, i gazetares Klodiana Lala ka hedhur dritë mbi ngjarjen e rëndë të ndodhur nw shkurt tw vitit 2009, kur...

Vrasja e “Pushit”, pse dyshonte nëna e viktimës te dy shokët e tij. Dëshmitë

Emisioni Në Shënjestër në News24, i gazetares Klodiana Lala ka hedhur dritë mbi ngjarjen e rëndë të ndodhur në shkurt të vitit 2009, kur...

Masat për turizmin në Shkodër/ Autoritetet dhe operatorët kërkuan ndalimin e punimeve

Masat e marra për sezonin turistik, bënë bashkë drejtuesit vendor në qarkun e Shkodrës. Në fokus ishte zbatimi i ligjit dhe rregullores së re për ndalimin e...

Berisha: Sokol Mëngjesi u godit nga një grup kriminal! Qëllimi ishte eliminimi i tij

Ish-kryeministri Sali Berisha, në fjalën e tij nga ballkoni i banesës, ku ndodhet në “arrest shtëpie” tha përpara simpatizantëve të tij se Sokol Mëngjesi...

Lajme të tjera

Web TV