Sevilla shkatërron Manchester United dhe prek gjysmëfinalen e Europa League

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sevilla ka shënuar një fitore të madhe ndaj Man Utd me rezultat 3-0 në kuadër të çerekfinales së dytë të Ligës së Evropës.

Përballja e parë mes këtyre dy skuadrave ishte mbyllur 2-2.

Ndeshja nisi me gol, ku protagonist për keq ishte Harry Maguire. Ai gaboi në pasim dhe topi erdhi te El Nasyri që shënoi për 1-0.

Pjesa e parë solli gjithçka, por jo gola të tjerë.

Me të filluar pjesa e dytë Sevilla shënoi për 2-0, me autor të golit Loic Bade.

Në minutën e 81-të u mbyll çdo dilemë, kur En Nesyri shënoi për 3-0.

Të fundit

Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake Ukrainës?

Ministrat e jashtëm të NATO-s të premten do të diskutojnë për një ndihmë të re ushtarake për Ukrainën, të...

Nisin fluturimet direkte nga Tirana në Kopenhagë

Qytetarët shqiptarë nga sot mund të fluturojnë direkt drejt kryeqytetit të Danimarkës, Kopenhagës. Fluturimi i parë direkt është pritur me një ceremoni të veçantë...

Soko: Ja sa duhet të llogaritet minimumi jetik për një familje me 4 persona

Eksperti i ekonomisë Pano Soko nga Nisma Thurje, duke folur për minimumin jetik, tha në emisionin “Open” në News24, se të jetosh në minimumin...

Miqësoret dhe më pas Europiani, kombëtarja stërvitet në “Shtëpinë e Futbollit”

Trajneri i Shqipërisë, Sylvinho ka thirrur lojtarët e kombëtarës në “Shtëpinë e Futbollit”, për të parë kështu situatën e tyre në këtë fund muaji....

Lajme të tjera

Web TV