Arsenali synon vetëm fitoren në shtëpi ndaj Southampton, formacionet zyrtare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Arsenali pret Southamptonin në kuadër të javës së 32-të të Premier League.

Topçinjtë vazhdojnë të jenë lider me 74 pikë, katër më shumë se sa Manchester City, por që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Një ndeshje që zhvillohet mes pozitës së parë dhe të fundit në renditje.

Formacionet zyrtare:

Arsenal: Ramsdale; White, Holding, Gabriel, Zinchenko; Fábio Vieira, Partey, Odegaard; Martinelli, Gabriel Jesús, Saka

Southamphton: Bazunu; Perraud, Bednarek, Bella-Kotchap, Walker-Peters; Walcott, Ward-Prowse, Lavia, Elyounoussi; Alcaraz, Armstrong.

Të fundit

Si klima na godet ekonominë?

Mbi 198 milionë dollarë në vit, 16.5 milionë në muaj apo rreth 550 mijë dollarë në ditë. Kaq para...

“Pse bredh, je pa burrë”/ Detaje nga krimi në familjen Musaku në Lushnjë

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Lushnje, ku Behar Musaku plagosi me armë gjahu vajzën e...

Piktura e rrallë/ Skënderbeu i portretizuar nga Peter Appian

Një pikturë e veçantë e Peter Appian pasqyron hartën e botës së vitit 1553 ku në të dallohet Skënderbeu me mburojën e tij me...

Pensionet, përballë sfidave të plakjes së popullsisë dhe informalitetit në ekonomi

Ndryshimet që pësoi skema e pensioneve një dekadë më parë, si rritja e moshës së pensionit, apo vendosja e barazisë, pra të një raporti...

Vula e PD-së dhe mundësia anti-korrupsion e partive të reja!

Nga Ben Andoni Ka nisur të ketë shumë pritshmëri te opozita për datën 11 Qershor, kohë kur Gjykata e Apelit pritet të japë vendim për...

Lajme të tjera

Web TV