Casemiro: “Sevilla si Real Madridi? Ata duhet të fitojnë dhe tetë Europa League”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sevilla ka shfaqur probleme të mëdha gjatë këtij sezoni, por kur vjen puna në Europa League skuadra andaluziane transformohet totalisht.

Rekordmenët e këtij kompeticioni, eliminuan Manchester United dhe do të sfidojnë Juventusin në gjysmëfinale.

Sevilla si Real Madrid? Casemiro as që ka ndërmend të pranojë një krahasim të tillë. Pas humbjes 3-0 ndaj Sevilla, mesfushori i Manchester United deklaroi:

“Ata kanë fituar gjashtë herë Europa League, por duhet të fitojnë edhe 8 trofe të tjerë për të arritur Realin e Madridit”, deklaroi 31-vjeçari.

Casemiro iu referua faktit që “Los Blancos” kanë fituar 14 herë Champions League. Mesfushori kaloi shtatë sezone të mrekullueshme në “Santiago Bernabeu” përpara se të transferohej në ishull.

Të fundit

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim...

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat më të lira në botë Në...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Keni bërë plane për nesër? Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do ndodhë me temperaurat

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim...

Mision Sistemi i Sipërmarrjeve italiane në Shqipëri

35 sipërmarrje italiane do të marrin pjesë në misionin për sipërmarrjet në Tiranë kushtuar sektorit të infrastrukturës në Shqipëri. Nisma e organizuar nga Italian Trade...

Lajme të tjera

Web TV