Manchester United mposht me anë të 11 metërshave Brightonin dhe siguron finalwn e FA Cup

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Manchester City-Manchester United do të jetë finalja e këtij sezoni në FA Cup, që do të zhvillohet në 3 qershor.

Kjo do të jetë hera e parë që dy skuadrat e Manchesterit do të përballen me njëra-tjetrën në një finale të madhe të kupave vendase.

Skuadra e Erik ten Hag iu fal penalltive për të eliminuar Brightonin në një gjysmëfinale, në një sfidë që nuk prodhoi gola gjatë 120 minutave.

“Djajtë e Kuq” do të luajnë një tjetër finale pas asaj të Kupës së Ligës, të cilën e fituan 2-0 përballë Newcastle.

7-6 fitoi United nga goditjet e penalltive. Solly March gaboi nga Brighton, ndërkohë që suedezi Victor Lindelof realizoi penalltinë vendimtare për United.

Të fundit

Projektligji për komunikimet elektronike/ Balluku: Risi aksesi ndaj shërbimeve digjitale

Këtë të enjte po diskutohet në kuvend projektligji për komunikimet elektronike. Gjatë fjalës së saj, Ministrja e Infrastrukturës dhe...

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, teksa është i vetmi që...

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim të përkohshëm të së parë...

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat më të lira në botë Në...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Lajme të tjera

Web TV