Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Euro në minimum/ Monedha europiane kap nivelin më të ulët në dy dekada

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Euro ka prekur nivelin minimal përballë lekut. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë një euro tashmë po këmbehet me 111 lekë vlera më minimale e regjistruar në dy dekadat e fundit në vend.
Kursi i këmbimit të euros ka rënë me gati 7% krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë.

Agjentët e këmbimit valutor shprehen se gjithçka është e ndikuar nga oferta e lartë e monedhës europiane në treg.

Një faktor me ndikim në forcimin e lekut kundrejt euros mund të jetë edhe efekti I rritjes së normës bazë të interest nga Banka Qendrore e cila ka arritur në 3%, nga 0.5% që ishte një vit më parë.

Një euro e dobët në këtë moment është një fakt pozitiv pasi ndikon direkt në nivelin e inflacionit.

Pasi Shqipëria i importon produktet në euro duke bërë që qytetarët ti blejnë ato më lirë.

Gjatë muajit mars inflacioni u ulu ndjeshëm duke prekur nivelin 5.3% dhe një shvlerësim i euros është një sinjal për një ulje të mëtejshme të inflacionit.

Aktualisht kemi hyrë në në tremujorin e dytë të vitit, dhe flukset e turistëve pritet të shtojnë edhe më tepër euron në qarkullim. Kjo sipas ekspertëve pritet të ndikoj në një shvlerësaim tjetër të euros kundrejt lekut.

Shvlerësimi i euros është pozitiv për të gjithë ata qytetarë që kanë kredi në euro pasi do të paguajnë më pak për këstin e radhës

.Po ashtu dhe për borxhn e jashtëm të qeverisë.

Rënia e euros përballë lekut dëmton bizneset eksportuese të mallra dhe shërbimeve, që sigurojnë të ardhura në valutë, por shumicën e shpenzimeve i kryejnë në lekë.

Të fundit

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

23% e familjeve shqiptare, të varura nga remitancat

23% e familjeve shqiptare janë të varura nga dërgesat e emigrantëve. Ky është konstatimi i Bankës Botërore, në një analizë të së cilës bëhet...

Vera me temperatura të larta, sa herë në ditë duhet të bëjmë dush?

Temperaturat e nxehta janë të mundimshme. Njeriu djersin dhe lodhet më shumë gjatë verës si pasojë e këtyre temperaturave. Dushi tingëllon idea më e mirë...

Lajme të tjera

Web TV